Poznaj naszych nauczycieli

https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/04/118588980_3231338990285048_6231625519373680685_o-1280x1280.png

Dyrektor Ewa Baran

Pasjonatka swojej pracy, zawsze otwarta na drugiego człowieka i jego problemy, uśmiechnięta i życzliwa. Od zawsze jeździ na rowerze, narty to drugi ukochany sport, do tego długie spacery. Obecnie woli podróżować po Polsce, odkrywać na nowo stare miejsca. Wolny czas najlepiej spędza z książką w swoim ukochanym ogrodzie z widokiem na zachód słońca i rośliny zmieniające się, w zależności od pory roku.
UKOŃCZYŁ

Absolwentka Akademii Ekonomicznej ( obecnie Uniwersytet Ekonomiczny ) w Katowicach oraz studiów podyplomowych z matematyki na Akademii Długosza w Częstochowie.

DOŚWIADCZENIE

Od 1994r. osoba zarządzająca w edukacji, w tym 24 lata pracy jako nauczyciel matematyki, co oznacza ciągły kontakt z uczniami i wychowankami.

Wicedyrektor, Plastyk, NauczycielAdam Niesyto

Absolwent PLSP w Nowym Wiśniczu oraz WSP w Częstochowie. Od 2001 roku nauczyciel plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach w którym od 2016 roku pełni funkcję wicedyrektora.
DOŚWIADCZENIE

Nadzoruje i koordynuje wszystkie imprezy organizowane przez placówkę. Przez cały okres kariery zawodowej jego wychowankowie osiągają znaczące wyniki w konkursach i przeglądach artystycznych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Od 17 lat jest koordynatorem i organizatorem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Tęczowy kalendarz” organizowanego przez naszą placówkę.

PROWADZONE KOŁA
 • Koło rysunku
 • Koło malarskie
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/0001-1-1.png
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/0001-2-e1616023338288.png

Nauczyciel muzykiStanisława Zawadzka

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej – emisja głosu), Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny - wychowanie muzyczne, sztuka) oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum" w Krakowie (filozofia, etyka, wiedza o kulturze).
O MNIE

Od wielu lat pracuję jako nauczyciel i instruktor. Prowadziłam amatorski chór mieszany, zespół folklorystyczny oraz grupę romską. Lubię przyglądać się kwiatom.

PROWADZONE KOŁA
 • Koło zespół wokalny „Nuteczki”
 • Koło plastyczno-muzyczne „Spotkania w krainie barw i dźwięków”
 • Koło wokalno-instrumentalne „Melodia” – ZSP 4

Nauczyciel ArchitekturyMagdalena Kostyra

Od małego wolałam spędzać czas w stolarni dziadka i garażu taty. Fascynacja narzędziami, sztuką tworzenia, w towarzystwie zapachu świeżego drewna przerodziła się w życiową pasję. Od 11 lat zajmuję się projektowaniem i kreowaniem przestrzeni.
UKOŃCZYŁ

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale sztuk stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na kierunku architektura wnętrz

DOŚWIADCZENIE

Dui id ornare arcu odio ut sem nulla pharetra diam. Enim ut tellus elementum sagittis vitae. Dapibus ultrices in iaculis nunc sed augue lacus viverra vitae.

PROWADZONE KOŁA

Vitae turpis massa sed elementum tempus egestas sed sed risus. Posuere ac ut consequat semper viverra. Velit aliquet sagittis id consectetur.

https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/118588980_3231338990285048_6231625519373680685_o-1280x1280.png
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/justyna-biskup.png

Nauczyciel plastykiJustyna Biskup - Naumienko

Plastyka i teatr to moje ulubione pasje zawodowe. Pracuję z dziećmi od "zawsze" a przynajmniej od 16 lat.Ukończyłam WSP w Częstochowie i PWST na Wydziale Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.
O MNIE

W wolnym czasie zajmuję się ogrodem oraz możecie mnie spotkać gdzieś w trasie na rowerze.
Moje zajęcia prowadzę z pasją , którą chcę dzielić się z dziećmi.

PROWADZONE KOŁA
 • Malarstwo i rysunek
 • Sztuki różne
 • Pędzel i ołówek

Nauczyciel TańcaJoanna Buczyńska

Nauczyciel rytmiki i przedmiotów teoretyczno-muzycznych w Szkole Muzycznej I stopnia, rytmiki, baletu i tańca w przedszkolach oraz coach i praktykujący konsultant terapeutyczny. Od 2009 prowadzi zespoły taneczne dzieci i młodzieży w instytucjach kultury i szkołach tańca.
UKOŃCZYŁA

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego na specjalności Rytmika i przedmioty teoretyczno-muzyczne w katedrze Kompozycji i Teorii Muzyki oraz Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Doradztwo filozoficzne i Coaching w Instytucie Filozofii Wydziału Nauk Społecznych, słuchaczka Katowickiego Instytutu Psychoterapii.

PROWADZONE KOŁA
 • Koło tańcanowoczesnego „Prymek”
 • Koło tańcanowoczesnego „Prym”
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/buczynska-2.png
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/justyna-bujak-2.png

Nauczyciel muzykiJustyna Bujak

Nazywam się Justyna i jestem śpiewaczką operową. Piję wodę gazowaną (to szczyt szaleństwa dla wokalisty), do pracy dojeżdżam motocyklem (kiedy tylko się da) i przez wiele lat grałam w piłkę nożną. Mimo biegnącego czasu zdarza mi się lepić babki z piasku, głośno się śmieję i udaję postaci z bajek Disneya. Nade wszystko kocham muzykę, jest językiem którym najchętniej się posługuję. Na scenie najbardziej cenie sobie serce na dłoni. Z takim właśnie sercem uczę śpiewu, przekazując całą zdobytą wiedzę młodym artystom.

Nauczyciel MuzykiMichał Lech

Muzyk sesyjny współpracujący z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Edukacją muzyczną zajmuje się od 6 lat, czynnie realizując swoje plany zawodowe. Spore zainteresowanie kieruje ku sportom, m. in. kolarstwo, turystyka, snowboarding oraz windsurfing.
UKOŃCZYŁ

Aktualnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary jazzowej.

DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie muzyczne zdobywał od najmłodszych lat pod okiem uznanych instruktorów i pedagogów.

PROWADZONE KOŁA
 • Koło nauki gry na gitarze Riff 1″
 • Koło nauki gry na gitarze Riff 2″
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/09/0001-2-e1616023338288.png
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/anna-1.png

Nauczyciel tańcaAnia Kieltyka

Moje zainteresowania i pasje muzyczno-taneczne wykorzystuję w pracy z zespołami dziecięcymi w MDK nr 2 w Tychach umożliwiając wychowankom odnajdywanie ich własnych pasji.
UKOŃCZYŁ

Uzyskałam tytuł magistra pedagogiki wczesnoszkolnej, pedagogiki dziecka z wychowaniem estetycznym. Jestem również oligofrenopedagogiem. Uzyskałam uprawnienia instruktora łyżwiarstwa figurowego na lodzie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz posiadam uprawnienia instruktorskie do nauki tańca ludowego. Ukończyłam Studium Taneczne w Nowohuckim Centrum Kultury. Za osiągnięcia w MDK nr 2 z wychowankami i zespołami uhonorowano mnie nagrodą Prezydenta Miasta Tychy oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

DOŚWIADCZENIE

Moim powołaniem była i jest kreatywna i twórcza praca z dziećmi. Od 39 lat pracuję w zawodzie nauczyciela.

Spełniam się również w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi prowadząc firmę eduefekt o charakterze edukacyjnym, rozwojowym i terapeutycznym.

PROWADZONE KOŁA
 • Koło zespół rytmiczno-taneczny z elementami klasyki (baletu) “Iskierki”
 • Zespół rytmiczno-taneczny z elementami klasyki i regionalizmu “Promyk”

Nauczyciel tańcaBarbara Szweda

UKOŃCZYŁ
DOŚWIADCZENIE
PROWADZONE KOŁA
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/katarzyna.png

Nauczyciel muzykiKatarzyna Giedwiłło

pedagog, wokalistka, dyrygent. Absolwentka Wydziału Teorii, Kompozycji i Edukacji Muzycznej w zakresie Prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno- instrumentalnych Akademii Muzycznej w Katowicach.
UKOŃCZYŁ

Warsztat pedagogiczny i dyrygencki doskonaliła m.in. podczas międzynarodowych kursów w Instytucie C.Orffa w Salzburgu (Austria 2002) oraz Instytucie Z.Kodaly’a w Kecskemet (Węgry 2003).

DOŚWIADCZENIE

Od 2003 roku związana z MDK nr 2 , w którym prowadzi zajęcia wokalne oraz wokalno- instrumentalne z dziećmi i młodzieżą, zdobywając co roku liczne wyróżnienia i nagrody. Od 2015r. współpracuje jako dyrygentka i pedagog z Uniwersytetem Śląskim Dzieci w Katowicach, prowadząc liczne warsztaty muzyczne. Wykładowca przedmiotów muzycznych w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach. Miłośniczka wycieczek górskich oraz jazdy na rowerze, uwielbia czytać książki i słuchać muzyki jazzowej.

PROWADZONE KOŁA

Od 2015r. współpracuje jako dyrygentka i pedagog z Uniwersytetem Śląskim Dzieci w Katowicach, prowadząc liczne warsztaty muzyczne. Wykładowca przedmiotów muzycznych w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach. Miłośniczka wycieczek górskich oraz jazdy na rowerze, uwielbia czytać książki i słuchać muzyki jazzowej.

Nauczyciel CeramikiJoanna Janczykowska

Witam wszystkich artystów, którzy mają chęć dołączyć do świata sztuk plastycznych i rękodzieła.
O MNIE

Moja podróż zaczęła się w przedszkolu, nabrała intensywności na etapie podstawówki i dzięki naszemu MDK-owi, przetrwała do dziś. Nigdy nie zapomnę tych zajęć i tych wspaniałych nauczycieli, dzięki którym obrałam moją ścieżkę zawodową i zostałam nauczycielem plastyki.

DOŚWIADCZENIE

Tkanina artystyczna i ceramika są mi bliskie od 28 lat, a z Domem Kultury jestem zawodowo związana 20 lat. Chcę się dzielić moją pasją do rękodzieła z każdym, kto tylko zawędruje w nasze progi. Zapraszam serdecznie!

https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/joannaa.png
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/renata.png

Nauczyciel plastykiRenata Korytkowska

Prywatnie zajmuję się malarstwem, ceramiką i rękodziełem, pasjonuję się historią sztuki.
Jestem mamą Hani i Szymona. Z moją rodziną uwielbiam odkrywać ciekawe i malownicze miejsca, wędrować górskimi szlakami i uwieczniać je na zdjęciach.
UKOŃCZYŁ

• z wyróżnieniem Wydział Pedagogiczno – Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego, o specjalności grafika użytkowa oraz malarstwo,
• Studia podyplomowe – Wiedza o kulturze na Uniwersytecie Śląskim
• Warsztaty szkoleniowe min.in z ceramiki, arteterapii, witrażu, decoupage, pouringu…

DOŚWIADCZENIE

Od 15 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą, rozwijając ich pasje, zainteresowania i talenty, odkrywając przed nimi radość tworzenia w różnych dziedzinach twórczości plastycznej.

Moi wychowankowie są laureatami konkursów w zakresie plastyki i ceramiki, min.:
• Międzynarodowego Biennale Sztuki Książki,
• Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ Inne Spojrzenie”,
• Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: „Witaj gwiazdo złota”,

PROWADZONE KOŁA

Koło “Ceramika dla smyka”

Koło ceramiczno-dekoratorskie

Koło rękodzieła i biżuterii “Twórczy zakątek”

Koło Techniki Plastyczne “Kreatywne zabawy”

Koło Techniki Plastyczne -malarstwo, rysunek, grafika.

Koło Młody Artysta “Twórcze spotkania ze sztuką”

Koło plastyczno-muzyczne “Spotkania w krainie barw i dźwięków”

Koło plastyczno – dekoratorskie

Nauczyciel szermierkiJaromir Zaradny

Jestem pasjonatem sportu, zawsze staram się motywować młodzież do
uprawiania sportu i osiągania jak najlepszych wyników sportowych. Pasjonuję się bieganiem, biegam już ponad 20 lat, uczestniczyłem w wielu
półmaratonach, biegach na 15km, 10km, 5km i maratonach. Jestem instruktorem koszykówki, piłki siatkowej, piłki ręcznej, piłki nożnej, pływania, gimnastyki, badmintona, strzelectwa, tenisa ziemnego, narciarstwa PZN SITN IVSI.
UKOŃCZYŁ

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
mgr wychowania fizycznego
specjalność : nauczycielska
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Studia podyplomowe trenerskie
Trener II kl.
Specjalność: szermierka

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
studia podyplomowe – trenerskie
Trener II klasy
specjalność: koszykówka

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium

Studia podyplomowe – Edukacja dla bezpieczeństwa
Ukończone szkolenie do prowadzenia zajęć edukacyjnych
w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

DOŚWIADCZENIE

Prowadziłem UKS o profilu koszykówka z wieloma sukcesami
( Mistrzostwo Śląska, 5 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki
w Wiedniu, 3 miejsce w turnieju Euro-minibasket w Krakowie. );
W latach 1975 do 1990r trenowałem wyczynowo szermierkę ( szabla )
Byłem w szerokiej kadrze Polski juniorów, startowałem w Pucharach Świata
i zawodach ogólnopolskich oraz Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów.
Współpracuję z aktorami Teatru Śląskiego w Katowicach.
Opracowałem walkę szermierczą do spektaklu „ Romeo i Julia „.
Pracowałem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu,
prowadząc zajęcia z szermierki scenicznej.

https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/jaromir.png
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/04/118588980_3231338990285048_6231625519373w680685_o-1-1280x1280.png

Nauczyciel tańcaAnna Gogolok

Posiada legitymację instruktora tańca sportowego. Brała liczne udziały w spektaklach tanecznych w Chorzowskim Centrum Kultury, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.
Jest także wychowawcą kolonijnym, i co roku w wakacje jeździ z dziećmi na obozy taneczne do których zachęca każdego tancerza. Dokształca się na różnych warsztatach tanecznych oraz poszerza swoją wiedzę, aby być z dnia na dzień lepszym nauczycielem i trenerem.
UKOŃCZYŁ

Absolwentka studiów I stopnia na wydziale: taniec Wyższej Szkoły Umiejętności im. S. Staszica w Kielcach, ukończyła także studia magisterskie na wydziale: menadżer kultury oraz Studia Podyplomowe kierunek Pedagogika w Wyższej Szkole Humanitas.

Nauczyciel teatruBeata Chren

Ukończyłam Akademię Teatralną w Warszawie, wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przez 13 lat pracowałam w Teatrze Rozrywki a potem poczułam w sobie zew bycia nauczycielem i chęć pracy z młodymi, zdolnymi ludźmi! Od kilku lat prowadzę zajęcia teatralne i zarażam młodych ludzi miłością do teatru!
UKOŃCZYŁ
DOŚWIADCZENIE
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/beata.png
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/04/Obszar-roboczy-2-1280x1280.png

Nauczyciel muzykiAnna Górecka-Czarny

Nauczaniem sztuki wokalnej zajmuję się od kilkudziesięciu lat. Wielu moich uczniów osiąga sukcesy muzyczne i mocno są związani z muzyką i śpiewem na co dzień a później w dorosłym już życiu. Specjalizuję się w śpiewie a’capella i związana jestem ruchem szantowym w Polsce i zagranicą. Biorę aktywny udział w życiu artystycznym ponieważ sama śpiewam, piszę teksty i muzykę. Wydałam też kilka produkcji płytowych o tematyce szantowej, patriotycznej i rozrywkowej. Na co dzień pracuję w szkole oraz domach kultury w Bytomiu i Tychach. Staram się motywować dzieci i młodzież do rozwijania pasji i talentu muzycznego oraz stwarzać im warunki do atrakcyjnej edukacji . Zapraszam zainteresowanych i chcących poznać tajniki śpiewu w poniedziałki na zajęcia emisji głosu do pracowni „My voice”

Nauczyciel AikidoArtur Rybowicz

Artur Rybowicz, humanista w pełnym tego słowa znaczeniu, autor, edukator i lider firmy o globalnym zasięgu. Jako długoletni praktyk japońskich sztuk walki naucza Aiki-Jutsu, szermierki japońskiej Iaijutsu oraz języka japońskiego w Komei-Jyuku Polska.
UKOŃCZYŁ

Studiował filozofię, psychologię, pedagogikę i marketing. Ponad piętnastoletnie studia stacjonarne w Polsce, Japonii i Irlandii oraz długoletnia praktyka pedagogiczna zaowocowały powstaniem Edukacji Integralnej, holistycznego systemu kultury psychosomatycznej. Po powrocie do kraju, zamieszkał w Gliwicach, gdzie pracuje jako edukator i wykładowca UTW oraz prowadzi zajęcia Edukacji Integralnej dla młodzieży i dorosłych.

https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/04/Obszar-roboczy-31-1280x1280.png

© Copyright Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. Stronę wykonała firma BlackWolf