AktualnościKonkursyDZIEŃ KULTURY JAPOŃSKIEJ -Zapraszamy do relacji

11 maja 2022by admin
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2022/05/plakat-1280x1809.jpg

  16 go maja w Domu Kultury nr 2 w Tychach odbył się kolejny już Dzień Kultury Japońskiej. Tym razem oprócz tradycyjnych już pokazów sztuk walki wykonywanych przez uczestników zajęć Aikido, można było zanurzyć się głębiej w kulturze kulinarnej Japonii dzięki pokazom i warsztatom sushi  prowadzonym przez Samurai Sushi z Tychów. Kulinaria przybliżyły również prezentacje...

 

16 go maja w Domu Kultury nr 2 w Tychach odbył się kolejny już Dzień Kultury Japońskiej. Tym razem oprócz tradycyjnych już pokazów sztuk walki wykonywanych przez uczestników zajęć Aikido, można było zanurzyć się głębiej w kulturze kulinarnej Japonii dzięki pokazom i warsztatom sushi  prowadzonym przez Samurai Sushi z Tychów. Kulinaria przybliżyły również prezentacje multimedialne poświęcone japońskim słodyczom oraz tradycji piknikowania przy świecie Hanami czyli podziwiania kwitnących wiśni. Uczestnicy Dnia Japońskiego mieli również okazję do stworzenia swojej własnej czarki do herbaty na warsztatach ceramicznych oraz otrzymania swojego imienia wykaligrafowanego po japońsku. Podczas spotkania odbyło się także oficjalne otwarcie wystawy plastycznej o tematyce japońskiej oraz rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród za najlepsze prace. Licznie zgromadzenie goście mieli więc wiele atrakcji i na pewno nikt nie wyszedł niezadowolony.

Szanowni Państwo.

Po covidowej przerwie wracamy z naszą imprezą pod hasłem Dzień Kultury Japońskiej”.

W ramach wydarzenia przeprowadziliśmy II Regionalny Konkurs Plastyczny “Kraj kwitnącej wiśni- praca inspirowana Kulturą Japońską”

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem.

 

Laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na podsumowanie konkursu, które odbędzie się w dniu 16.05.2022  o godzinie 16:00

podczas Dnia Kultury Japońskiej w MDK nr 2

protokół

 

 

 

Kochani!!!

Zapraszamy do udziału w Rejonowym Konkursie Plastycznym inspirowanym kulturą Japonii!!!

Szczegóły w regulaminie poniżej

Konkurs Kwiat kwitnącej wiśni 2022

© Copyright Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. Stronę wykonała firma BlackWolf