AktualnościKonkursyXIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy Kalendarz 2022”

23 grudnia 2021by admin
https://mdk2tychy.pl/wp-content/uploads/2021/12/1060271-1280x720.jpg

XIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy Kalendarz 2022” Za nami podsumowanie XIX edycji naszego konkursu. Uroczystość wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbyło się 17.12.2021 roku w siedzibie naszej placówki przy ul. Elfów 56 w Tychach. Kalendarz, który powstał w tym roku to efekt niewątpliwie najtrudniejszego wyboru w całej historii tego przedsięwzięcia. Cieszymy się bardzo z faktu,...

XIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy Kalendarz 2022”

Za nami podsumowanie XIX edycji naszego konkursu. Uroczystość wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbyło się 17.12.2021 roku w siedzibie naszej placówki przy ul. Elfów 56 w Tychach. Kalendarz, który powstał w tym roku to efekt niewątpliwie najtrudniejszego wyboru w całej historii tego przedsięwzięcia. Cieszymy się bardzo z faktu, że w bieżącej edycji naszego projektu wzięło udział aż 2227 uczestników z 281 placówek z Białorusi, Bułgarii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Grecji, Hong Kongu, Indonezji i oczywiście z Polski. Bardzo nas cieszy fakt tak dużego zainteresowania konkursem, mimo trudności i zagrożeń jakie niesie ze sobą pandemia.

Gratulujemy młodym artystom i ich opiekunom wysokiego poziomu nadesłanych prac. Mamy nadzieję, że ich wykonanie dostarczyło Wam wiele radości i satysfakcji, a kalendarz spodoba Wam się.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i ich opiekunom. Bardzo dziękujemy również za udział w konkursie wszystkim tym młodym artystom, których dzieła nie mogły się znaleźć w naszym kalendarzu i na wystawie. Najserdeczniejsze podziękowania składamy Wszystkim naszym Przyjaciołom .

Wyjątkowe podziękowania składamy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dziubie za objęcie konkursu Honorowym Patronatem.

Dziękujemy również Miejskiemu Centrum Kultury za pomoc w realizacji projektu.

Serdeczne podziękowania dla Naszych Gości, którzy zaszczycili nas Swoją obecnością na uroczystości. Odwiedzili nas: Pan Maciej Gramatyka – Wiceprezydent Miasta Tychy, Pani Magdalena Łuka- Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Tychy , Pani Małgorzata Król –Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, Pani Anna DamaschkDyrektor ZSP nr 4 w Tychach, Pani Agnieszka Targiel – Dyrektor ZSP nr 3 w Tychach, Pani Beata Czerwińska – Dyrektor Przedszkola nr 5 w Tychach, Pani Anna Krawczyk – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pan Maciej Gruchlik – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach oraz Pani Ewa Szczypiór Wice-Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Cieszymy się, że udało się przybyć na uroczystość sporej grupie laureatów i ich opiekunów mimo tak niesprzyjających okoliczności. Dziękujemy!

Za rok okrągły jubileusz, XX – lecie naszego kalendarza. Mamy nadzieję, że będzie on wyjątkowy i jeszcze bardziej zachwycający. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia w nim udziału.

Miło nam poinformować, że prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie w ubiegłym roku, będą zdobić ściany i cieszyć oczy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, który z inicjatywy Władz Miasta Tychy powstał w Kobiórze. To drugie życie tych prac i jeszcze jeden powód dla którego warto kontynuować to dzieło.

Wystawę pokonkursową można będzie oglądać przez cały rok w naszym MDK-u.

Przewodniczący jury, koordynator konkursu.

Adam Niesyto

© Copyright Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. Stronę wykonała firma BlackWolf