Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!


OGŁOSZENIA - WYDARZENIAUprzejmie informujemy, że w dniu 28 i 29.05.2018r. zajęcia
p. Beaty Kordon zostają odwołane

W dniu 28.05.2018r zajęcia szermierki p.Jaromira Zaradnego
zostają odwołane

Uprzejmie informujemy, że dniu 30.05.2018r zajęcia p. Jagody Machoń
zostają odwołane

Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.05.2018r.
zajęcia p. Renaty Korytkowskiej zostają odwołane.

Sekretariat w dniach od 28 - 30.05.2018r czynny do godziny 16:00


Szanowni Rodzice\Opiekunowie
Spełniając obowiązek informacyjny wobec właścicieli danych osobowych informujemy, że Państwa adres e-mailowy przetwarzany jest w naszej placówce: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach, ul. Elfów 56 43-100 Tychy w celach komunikacji, na podstawie art.6 ust.1 lit.e) RODO.
Podanie danych wynika z potrzeby szybkiego kontaktu, a nie podanie ich ogranicza kontakt do tradycyjnego za pośrednictwem poczty.
Dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom, na zasadzie dalszego przesyłania poczty dot. konkretnej omawianej tematyki w gronie większej grupy osób, a także dostawcom usług hostingowych.

Dane osobowe zostały pozyskane z różnych źródeł, tj.:
• bezpośrednio od Państwa, co uznajemy, jako wyrażenie zgody poprzez wykonanie konkretnej aktywności lub podpisanie zgody na kontakt teleinformatyczny
• z publicznych stron internetowych (kategorie: dane zwykłe, adres e-mail, numer telefonu, nazwa lub imię i nazwisko, adres)
Dane będą przetwarzane przez jeden rok od momentu ostatniego kontaktu lub do momentu otrzymania żądania ich usunięcia.
Zakres przetwarzanych danych: adres e-mail, nazwa, adres, imię i nazwisko, treść informacji.
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych
UWAGA! Metropolitarne święto Rodziny
Zapraszamy na Metropolitarne Święto Rodziny zorganizowane przez Urząd Miasta Tychy w dniu 27.05.2018r. w godz. 14.00-18.00 na Placu Baczyńskiego w Tychach.

Szczegóły:
http://umtychy.pl/artykul/5175/swieto-rodzin-w-tychach
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Świat mojej wyobraźni" 2018; zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury "Muflon" z Jeleniej Góry wyróżnienie otrzymała Aleksandra Jewuła z pracowni Adama Niesyto. Gratulujemy!
Nasze sukcesy
Nasza podopieczna Magdalena Kulisz z Koła Teatralnego Theatron w sobotę 19 maja 2018 roku brała udział w Turnieju Recytatorskim, który odbył się w ramach IV LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa. Nasza wychowanka prezentowała tekst patrona tegorocznej edycji festiwalu - Wojciecha Młynarskiego pt. "Baba o sześciu cyckach". Konkurs był uwieńczonym widowiskiem scenicznym pod tytułem "Jeszcze w zielone gramy", które odbyło się w przestrzeni Galerii StrefArt. Jury w składzie: Andrzej Warcaba, Katarzyna Flader-Rzeszowska oraz Paweł Drzewiecki wyróżniło Magdalenę Kulisz, dzięki czemu mogła ona odebrać nagrody książkowe z rąk wiceprezydent Darii Szczepańskiej na Gali Finałowej w tyskiej Mediatece, tuż przed występem gwiazdy tegorocznej edycji - Krystyny Jandy.
Magdalena Kulisz z wyróżnieniem i nagrodami książkowymi
Szanowni Rodzice\Opiekunowie
W te wakacje organizujemy dla Waszych dzieci zajęcia w formie warsztatów.
Zapisy rozpoczynają się dla wychowanków MDK nr 2 od 5.06.2018r. od godziny 16:30, dla pozostałych mieszkańców miasta Tychy od 13.06.2018r.
Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.
Regulamin, przykładowa tabela
Półkolonie 2018
Informacja dla rodziców
Wyniki konkursu II Rejonowego Konkursu Plastycznego "Oblicza polskiego oręża - woje, rycerze i komandosi"
Wyniki
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny. „Bezdroża fantazji - w świecie mitów” I nagrodę zdobyła Małgosia Łaskawska. Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świat mojej wyobraźni” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury Muflon z Jeleniej Góry wyróżnienie otrzymała Marta Berger. Kamila Krawiec uzyskała kwalifikacje do wystawy w XV Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów Prezentacje 2018 „Wszystkie kolory wiosny”. Organizatorem imprezy był Hajnowski Dom Kultury.
Wszystkie dziewczyny reprezentują Pracownię Plastyczną Beaty Kordon Gratulujemy!!!
Nasze sukcesy
Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych wychowanek. W I OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ I MINIATURY PLASTYCZNEJ "W ODCIENIACH BIELI" PORTRETY ZWIERZĄT organizowanym przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu jury po przejrzeniu i ocenie 1826 prac nadesłanych na konkurs przyznało nagrody i wyróżnienia:
W swojwj kategori wiekowe nagrodę zdobyła Sylwia Mann, z pracowni Adama Niesyto a Kwalifikację do wystawy Emilia Grolik z pracowni Pani Beaty Kordon. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy!
Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci z pracowni plastycznej MDK nr 2 w Tychach prowadzonej przez Beatę Kordon zapraszają na wystawę swoich prac: „Inicjały i miniaturki jako ozdoby książek”. Wernisaż odbędzie się 9.05.2018 r. o godzinie 17.00 w Tychach w MEDIATECE - Miejskiej Bibliotece Publicznej, al. Piłsudskiego 16. Zapraszamy!
Szanowni Rodzice/Opiekunowie!
Rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczyna się 7.05.2018r.
Szczegóły oraz terminy rekrutacji w Regulaminie Rekrutacji.
Wypełniony wniosek,zgoda na przetwarzanie danych osobowych oraz potwierdzenie woli proszę składać w sekretariacie placówki.
Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2018-2019
Wyniki konkursu "Manga Factory"
Wyniki
Nasze sukcesy
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego "PRZYRODA POLSKA - MELODIA MGIEŁ NOCNYCH" Na konkurs wpłynęło 158 prac z różnych placówek z całej Polski, w kategorii wiekowej od 13-16 lat I miejsce zdobyła Katarzyna Gładyś z pracowni Adama Niesyto. Gratulacje!
Dyplom
Konkurs "Fantastyczne motyle"
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknej wystawy prac tyskich dzieci, które wzięły udział w 2. Miejskim Konkursie Plastycznym z cyklu NAJPIĘKNIEJSZE I NIEPOWTARZALNE - FANTASTYCZNE MOTYLE. Na konkurs wpłynęło 109 prac z 12 tyskich placówek oraz 1 praca została dostarczona indywidualnie. Wystawa pokonkursowa obejmuje wszystkie dzieła nagrodzone i zakwalifikowane do ekspozycji. Podczas wernisażu laureaci konkursu odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wernisaż uświetnił występ zespołu Swing, który przedstawił pasodoble w choreografii Natalii Gatner. Od 20.04.2018 r do końca maja prace są wystawione w holu naszej placówki. Serdecznie zapraszamy!
Nasze sukcesy
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "(Nie)sprawność w szarości" Rawicz 2018.
Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu Współorganizatorami: Urząd Miejski Gminy Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Muzeum Ziemi Rawickiej. W konkursie udział wzięło ponad tysiąc uczestników a z naszej placówki wyróżnienia honorowe zdobyli: Sylwia Mann i Szymon Rutkowski z pracowni Adama Niesyto. Gratulacje!
Nasze występy
W dniu 9.04.2018 zespół wokalno-instrumentalny wziął udział w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Ekspresji Dziecięcej. Uczennice przygotowane przez panią Karolinę Kantykę-Dziwisz wystąpiły na scenie Miejskiego Domu Kultury Koszutka.
foto 1
foto 2
Wyniki konkursu "Fantastyczne motyle"
Protokół
Nasze sukcesy
Patrycja Kożuszek z Pracowni Plastycznej Beaty Kordon otrzymała nagrodę w XXV Wojewódzkim Plastycznym Konkursie Ekologicznym "Ocalić od zapomnienia - 2018 -Serce natury” zorganizowanym przez Centrum Kulturalno -Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach. Gratulujemy!
Nasze sukcesy
Hania Madej z Pracowni Plastycznej Beaty Kordon została laureatką Polsko-Czeskiego Konkursu Plastycznego „Żywiołaki” zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury Koszutka w Katowicach. Gratulujemy!!!
Nasze sukcesy
Krajowy etap tegorocznej edycji Konkursu Młodych Artystów FAI (2017 FAI Young Artists Contest) jest organizowany przez Bemowskie Centrum Kultury, z upoważnienia Aeroklubu Polskiego. Swoje prace do tematu "Ponad Chmurami" przysłało aż 839 dzieci z całej Polski. Jury wybrało plastyczne wizje dziewięciorga z nich. Teraz prace zostaną przesłane do siedziby FAI w Lozannie, aby wziąć udział w finale konkursu.
Z dumą informujemy, że jednym z 9 laureatów Polskiej edycji został Piotr Ludynia wychowanek pracowni Adama Niesyto. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Nagrodzona praca
Kontynuacja
Szanowni Rodzice/Opiekunowie
Rozpoczynamy kontynuacje na nowy rok szkolny 2018/2019, wypełnione wnioski należny składać u nauczycieli prowadzących zajęcia do 13.04.2018r.
Wniosek
Konkurs "Muzyka i Obraz"
15 i 16 lutego 2018 r. w MDK nr 2 w Tychach odbyła się XXI edycja Rejonowego Konkursu Muzyka i Obraz. Wzięło w nim udział 60 uczestników z 13 placówek i 7 miejscowości (Tychów, Mikołowa, Bierunia Starego, Łazisk Górnych, Ornontowic, Bojszów). Uczestnicy wybierali do interpretacji plastycznej jeden z trzech wskazanych utworów: Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego Completorium, Witolda Lutosławskiego Mała suita oraz Krzysztof Penderecki Polymorphia.
16.03.2018 laureaci nagród i wyróżnień przybyli na uroczysty wernisaż wystawy. Wręczono nagrody i wyróżnienia.
Piękną oprawę taneczną uroczystości przygotował zespół Swing, który zaprezentował hiszpański taniec pasodoble. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sztuk plastycznych do zwidzenia wystawy pokonkursowej w foyer naszego emdeku.

Osób online na stronie: 1