Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!
OGŁOSZENIA - WYDARZENIAUprzejmie informujemy, że w dniach od 01.03. do 10.03.2021r
zajęcia Koła „Iskierki“ Pani Anny Kieltyki zostają odwołane.

Uprzejmie informujemy, że w dniu od 03.03.2021r
zajęcia Pani Stanisławy Zawadzkiej, Pani Renaty Korytkowskiej
oraz Pana Jaromira Zaradnego zostają odwołane.


Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek      8:00-16:00
wtorek      8:00-18:00
środa       8:00-18:00
czwartek       8:00 - 16.00
piątek      8:00-16:00


Szanowni Państwo!
od 01.03.2021 do 31.03.2021r. prowadzone będą zapisy kontynuacji na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach na rok szkolny 2021/2022.
Wypisaną Kartę Kontynuacji wraz z klauzulą informacyjną proszę o składanie u nauczyciela prowadzącego zajęcia. (dokumenty w załącznikach).
O terminach rekrutacji na nowe koła w roku szkolnym 2021/2022 poinformujemy już wkrótce.
Klauzula informacyjna + zgody
Wystawa pokonkursowa „Tęczowego kalendarza 2020” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach.
Już od 5 02.2021 r. w Miejskiej bibliotece Publicznej w Tychach można obejrzeć wystawę pokonkursową XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dzieci i młodzieży „Tęczowy kalendarz 2020”. Na wystawie można zobaczyć ok. 100 prac nagrodzonych i wyróżnionych w ubiegłorocznej edycji konkursu. Uzupełnieniem wystawy jest prezentacja prac wychowanków kół plastycznych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach przez wicedyrektora placówki Adama Niesyto. Ekspozycję można oglądać w Czytelni Głównej MBP w Tyskiej „Mediatece” do końca marca.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Serdecznie dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach za udostępnienie przestrzeni swojej czytelni na potrzeby prezentacji.
Poniżej link - fotorelacja z ekspozycji prac w MBP w Tychach

fotorelacja
Nasze występy
Miło nam poinformować, że w dniu 1.02.2021 r. na antenie TVP3 Katowice w programie „Pokój na poddaszu", ukazał się materiał promujący nasz Tęczowy kalendarz 2021. W programie zaprezentowano nasz kalendarz oraz przeprowadzono rozmowę z wicedyrektorem naszej placówki Adamem Niesyto. Z ostał też zaprezentowany materiał z podsumowania on-line XVIII edycji naszego konkursu. Fragment nagrania z TVP3 prezentujemy w poniższym linku.

Fragment nagrania z TVP3
Nasze sukcesy
Z radością informujemy, że KINGA NOWAK wychowanka koła CERAMICZNO - DEKORATORSKIEGO prowadzonego przez panią Renatę Korytkowską zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej w konkursie online na najciekawszą ozdobę świąteczną.
Konkurs miał zasięg ogólnopolski, organizowany był przez MCK w Żywcu.
Gratulujemy!
Nasze występy
Dziewczyny z zespołu Hijacked pod okiem Pani @Anny Gogolok wzięły udział w WOŚP czyli @Pszczyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021r. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest @PCKul. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość uszlachetniania naszych serc ❤️.

Jasełka
Nie ograniczamy się tylko do pracy w naszym budynku przy Elfów 56. Oto owoc naszej współpracy z ZSP 2 .
Wspaniałe dzieciaki z grupy Biedronki w przedstawieniu świątecznym.Występ świąteczny kolęda - Gore gwiazda Jezusowi - Zespół Cantare i Zespół Musicalowy


INFORMACJA DOTYCZĄCA MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA WSPARCIA I POMOCY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W TRAKCIE FERII ZIMOWYCH
W trakcie trwania ferii zimowych czynna jest Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tychach przy ul. Andersa 16, do której można zgłaszać się pod numerem telefonu 32 227 23 92 lub 513 032 811 w godzinach pracy sekretariatu (7.30-15.30).
Dodatkowo na okres ferii uruchomiony został przez Poradnię telefon alarmowy 513 032 812 dedykowany do kontaktu z psychologiem lub pedagogiem, umożliwiający uzyskanie szybkiej porady.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego Telefonu Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.
Nasze sukcesy
Alicja Małyjurek z pracowni wokalnej "MY VOICE" prowadzona przez Panią Annę Górecką-Czarny została laureatką ogólnopolskiego konkursu on-line "Zaśpiewajmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne" w Kołobrzegu. Gratulacje!!!
Dyplom Alicji Małyjurek
Nasze sukcesy
Przed zakończeniem roku grupa taneczne Hijacked, którą prowadzi Pani Anna Gogolok wystartowała w konkursie tańca. Właśnie dotarły do nas wyniki, Dziewczyny zajęły III miejsce w XV Międzynarodowym Konkursie "Digi-Talenty Zima 2020" oraz w kategorii solo wystartowała Julia Dziędzioł i zajęła III miejsce. Gratulacje!!!
Dyplom HIJACKED
Ferie
Plan może ulec zmianie
Plan ferii 0d 4.01 do 8.01
Występ świąteczny
nasza 6-letnia NUTECZKA i pan z gitary w piątek zgrali się i wyszło coś takiego.

"Niebo dziś pełne gwiazd
i znowu blisko tak świąteczny czas.
Każdy dzieckiem staje się
jak w białym śnie" ("Blue Cafe")

z świątecznymi życzeniami
Marjam i Michał Lech wspólny wystep

Rozstrzygnięcie Konkursu Tęczowy Kalendarz 2020 - MDK nr 2 w Tychach
Organizacja tegorocznej edycji odbyła się w trudnych dla nas wszystkich czasach, dlatego tym bardziej cieszy nas ogromne zainteresowanie projektem. W tym roku napłynęło do nas 1625 prac z 215 placówek z Bułgarii, Serbii, Ukrainy, Białorusi, Hong-Kongu, Australii, Wielkiej Brytanii, USA i oczywiście Polski.
Prace oceniane są poza kategoriami wiekowymi, dzięki czemu kalendarz jest bardziej urozmaicony, i mamy nadzieję, ciekawszy. Gratulujemy wszystkim laureatom. Dziękujemy ich opiekunom. Dziękujemy także wszystkim tym, których dzieła nie znalazły się w naszym kalendarzu i na wystawie pokonkursowej. Z ogromną radością spotkamy się z Wami za rok, podziwiając Wasze kolejne, wspaniałe prace. Składamy serdeczne podziękowania Panu rezydentowi Miasta Tychy.
Dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury w Tychach za nieocenioną pomoc w jego organizacji. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom składamy wyrazy wielkiego uznania i podziwu za ogrom pracy i wysiłku włożonego w stworzenie tych oryginalnych i zachwycających prac, mimo otaczającej nas trudnej rzeczywistości. Rozstrzygnięcie Konkursu Tęczowy Kalendarz 2020

Pozdrawiam Serdecznie
Przewodniczący Jury, Koorynator Konkursu
Adam Niesyto
Nasze sukcesy
X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w Kolorach 2020” - wyniki Konkursu Organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie.
Na konkurs nadesłano 1433 prace.
Miło nam poinformować, że nasi młodzi artyści po raz kolejny nie zawiedli. Nagrodę zdobyła: Sylwia Mann – 19 lat, wyróżnienie: Gabriela Szeliga – 11 lat, kwalifikacje do wystawy: Barbara Piekarek, Kamila Januszko, Helena Pyrsch
Wszystkie wspaniałe artystki z pracowni Adama Niesyto. Gratulacje!!!
Konkurs ,,Goiczek albo stroiczek''
Szanowni Państwo,

Miejskie Centrum Kultury w Tychach pragnie zaprosić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Konkursie Śląskiej Ozdoby Świątecznej ,,Goiczek albo stroiczek''. Zadaniem konkursowym jest własnoręczne wykonanie dowolnej ozdoby świątecznej (np. bombki, stroika, małej choinki, wieńca etc.), która swoją formą będzie nawiązywać do tradycji i wzornictwa śląskiego, a także zdobnictwa i estetyki ludowej. Proponujemy zainspirować się dawnymi ozdobami wykonywanymi niegdyś z naturalnych materiałów, takich jak słoma, drewno, szyszki, suszone pomarańcze, gałązki, jarzębina, papier, bibuła lub wykorzystać wzornictwo, które ozdabiało chusty i stroje np. róże, kwiaty, koronka, kolorowe tasiemki, chwosty, barwy folkloru (czerwień, żółć, niebieski). Mogą to być ozdoby tradycyjne, jak na przykład podłaźniczka wieszana przy suficie, światy (dekoracje z opłatka), ażurowe pająki ze słomy, ale również współczesne wersje ozdób świątecznych z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów. Prace mogą być wykonywane w ramach zajęć plastycznych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:
Rusza konkurs ,,Goiczek albo stroiczek”,
do którego należy dołączyć maksymalnie dwa zdjęcia gotowej dekoracji. Termin nadsyłania prac upływa 06.12.2020r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W załączniku dołączamy regulamin konkursu. Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy i powodzenia.

Zapraszamy do zapoznania się również z filmem promującym konkurs, który zawiera dodatkową garść inspiracji. Link do filmu:
Konkurs Goiczek albo stroiczek - zasady udziału i opowieść o śląskich ozdobach choinkowych
Wyniki XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Kalendarz”
Witamy Państwa.

Z wielką radością informujemy że Państwa Podopieczni zostali laureatami naszego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Kalendarz”. Gratulujemy Młodym artystom i ich opiekunom. Ze względu na trwającą pandemię nie możemy zorganizować Uroczystości podsumowania Konkursu w tradycyjny sposób. Postaramy się przedstawić laureatów i ich prace w formie prezentacji, która będzie możliwa do obejrzenia w dniu planowanego podsumowania tj. 18.12.2020 r. na naszej stronie internetowej. Nagrody prześlemy oczywiści pocztą. W załączeniu przesyłamy protokół Jury z listą laureatów. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.
W imieniu organizatorów:
Adam Niesyto
Wicedyrektor MDK2, Koordynator Konkursu, Przewodniczący Jury.Welcome you.

We are pleased to announce that your pupils have become laureates of our International Art Competition "Rainbow Calendar". Congratulations to the young artists and their guardians. Due to the ongoing pandemic, we are unable to organize the Competition Round-off Ceremony in the traditional way. We will try to present the winners and their works in the form of a presentation, which will be available for viewing on the day of the planned summary, i.e. on December 18, 2020 on our website. Of course, we will send the prizes by post. Enclosed is the Jury report with the list of winners. Thank you very much and best regards.
On behalf of the organizers:
Adam Niesyto
Deputy Director of MDK2, Competition Coordinator, Chairman of the Jury.Prosimy Państwa, po zapoznaniu się z protokołem o weryfikację poprawności pisowni nazwisk i danych. Ewentualne poprawki proszę zgłaszać na ww. e-maila lub pod nr. telefonu 32 227 31 10. Za ewentualne błędy literowe przepraszamy.
Poprawki potrzebne są przed drukiem dyplomów i podpisów pod pracami.
Pozdrawiam Adam Niesyto
Protokół
PRACE NADESŁANE NA OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY MOJA KSIĄŻKA
Prace
Gitara!!!
Szanowni Państwo ruszamy z zajęciami koła „Nauka gry na gitarze” od 16.10.2020r.

- Grupa1 -wiek od 7 do 9 lat 13:00-14:40

- Grupa 2 -wiek od 10 lat 14:50-16:30

Zapraszamy osoby zapisane oraz chętnych.
Plan zajęć
W zakładce Plan Zajęć zamieszcony jest aktualny plan zajęć.

Zajęcia kół teatralnych: "56 Elfów" oraz "Theatron" odbywają się w Miejskim Centrum Kultury w Tychach ul. Bohaterów Warszawy 26
Protokół z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MOJA KSIĄŻKA
Protokół
Informacja o zajęciach 2020/2021
Szanowni Państwo,

Zajęcia rozpoczynamy od 14.09.2020r. Ten trudny czas wymaga od nas cierpliwości i wyrozumiałości.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami dotyczącymi funkcjonowania placówki w czasie epidemii, abyśmy mogli razem odnaleźć się nowym roku.
Poniżej znajduję się wstępny plan zajęć, który może ulec zmianie, ze względu na modyfikowane plany lekcji w szkołach.
Prosimy Państwa a by każdy wychowanek na pierwsze zajęcia miał ze sobą podpisane oświadczenie (załącznik nr 1)
Wstępny Plan Zajęć
Nasze sukcesy
- W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym FAI2020 organizowanym przez Aeroklub Polski w Warszawie wyróżnienia zdobyły: Alicja Tażbirek, Lilianna Tomaszkiewicz

- w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne spojrzenie” organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu nagrodę zdobyła: Sylwia Mann, wyróżnienie: Katarzyna Gładyś

- w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z pędzlem przez Świat-Folklorem, wzorem i kolorem” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Krzyki” we Wrocławiu wyróżnienie zdobyła: Katarzyna Gładyś

- w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Warszawa moja stolica 2020” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Warszawie nagrody zdobyły: Sylwia Mann i Katarzyna Gładyś

- w 15 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Czas w szarości 2020” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rawiczu nagrodę zdobyła Sylwia Mann

Serdeczne gratulacje dla laureatów. Wszystkie laureatki są wychowankami koła plastycznego Pana Adama Niesyto
kONKURS "MOJA KSIĄŻKA"
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MOJA KSIĄŻKA zostało przesunięte. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej placówki na początku września.
Podsumowanie odbędzie się w październiku w Mediatece, a jego dokładny termin zostanie podany w protokole z posiedzenia jury wraz z wynikami.

Renata Korytkowska
koordynatorka konkursu MOJA KSIĄŻKA
Nasze sukcesy
Nasza wychowanka Alicja Kmieć otrzymała wyróżnienie w 7 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Zabierz mnie tam wyobraźnią" organizowanym przez MOK w Głownie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szanowni Państwo
Zapraszamy na zapisy na zajęcia wakacyjne!
Szanowni Państwo
od 4.06.2020r. zaczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2020/2021.
Ze względu na sytuację proszę o składanie wniosków rekrutacyjnych według wytycznych opisanych w "Regulaminie rekrutacji".
Godziny przyjmowania wniosków: codziennie od 12:00 do 16:00
Regulamin rekrutacji
Motyle
Piękne kolorowe motyle, bardzo łatwe do zrobienia.

Potrzebujesz:
• czarny lub w innym kolorze kawałek brystolu
• druciki kreatywne
• koraliki
• farby
1. Złóż karton na dwie części.
2. Naszkicuj i wytnij skrzydła motyla.
3. Nałóż farby akrylowe na jedną stronę kartonu tak by utworzyła ciekawy wzór.
4. Złóż i mocno naciśnij – rozłóż i wysusz.
5. Z drucików kreatywnych zrób tułów i czułki, nawlecz na niego koralik. To będzie głowa.
Gotowe

Pomysł pochodzi ze strony: krokotak.com
Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu w MDK nr

Renata Korytkowska
motyle
motyle
motyle
Drodzy Laureaci XXIII Rejonowego Konkursu Plastycznego „Muzyka i Obraz”
Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród zostaje przeniesione na wrzesień 2020r.
Prosimy Was o wyrozumiałość. Sytuacja ta związana jest z faktem, iż nie jesteśmy w stanie przeprowadzić podsumowania w tym roku szkolnym, ze względu na stan epidemii.

O DOKŁADNYM TERMINIE PODSUMOWANIA POINFORMUJEMY LAUREATÓW ODRĘBNYM PISMEM.
Nasze sukcesy
Z przyjemnością informujemy, że człońkinie zespołu Hijacked: Nikola i Dominika zajęły III miejsce w VI Festiwalu Tańca online "Power Dance"" w kategorii Street Dance duety 13-25 lat.
Serdeczne gratulacje!
foto
foto
foto
Dzień dobry
Podział działań szermierczych
Podział działań szermierczych 1
Dzień Mamy
Witam serdecznie.
Pamiętacie o Dniu Mamy 26 maja.
W tym tygodniu kilka podpowiedzi na temat kreatywnych niespodzianek dla Waszych mam.
Dobrym upominkiem będzie własnoręcznie wykonana kartka z życzeniami od serca. Możecie ozdobić ją malowanymi kwiatami. Poniżej znajdziecie link do filmu o malowaniu kwiatów w ciekawy, eksperymentalny sposób. Spróbujcie poćwiczyć. Podstawą jest dobry, szeroki, płaski pędzel i mały okrągły oraz kryjące farby np. tempery, plakatowe, akrylowe.
5 SPOSOBÓW MALOWANIA KWIATÓW - Porady i Tricki

Jeśli lepiej czujesz się w technikach papieroplastycznych, to zrób kartkę pop up z kwiatami origami.
Przygotuj 7 cienkich kartek w ulubionym kolorze o wymiarach 9 cm x 9 cm, oraz pasująca kolorystycznie grubszą kartkę złożona na pół, do której wkleisz kwiaty. Dodatkowo potrzebujesz kleju, ołówka i nożyczek Jak ją zrobić zobaczysz w filmie: Kartka pop up jak zrobić: Kwiat - Origami - Składania papieru - Kartka na Dzień Matki

Kolejną propozycją jest wykonanie portretu mamy.
Czym jest portret? Do czego służy autoportret? Co to jest autokreacja? Dlaczego czasami mamy ochotę wcielić się w kogoś innego? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie oglądając znane portrety (takich artystów jak Malczewski, Van Gogh, Beuys czy Witkacy) oraz z rozmowy z autorką fotograficznych autoportretów Supermamy – Elżbietą Jabłońską. Link do filmu: Czym jest portret?

Ostatnią propozycją są lampiony zrobione z niewielkich ozdobnych słoiczków, pomalowanych farbą akrylową i ozdobionych jutowym sznurkiem, muszelkami, koralikami, albo wstążeczką.

Powodzenia w działaniach twórczych.
Pozdrawiam – Renata Korytkowska
Dzień dobry
Witajcie Kochani.
Dzisiaj zabieram Was na wyprawę, do świata sztuki współczesnej.
Na początek prace 10 artystów, które intrygują i wywołują różnorodne emocje.
Szczegóły w załączniku
10 współczesnych artystów
Dzień dobry
Chcecie zobaczyć ciekawe filmy, wartościowe spektakle, koncerty- teraz możecie słuchać i oglądać na stronie NINATEKA.
NINATEKA

Szczególnie polecam zakładkę KOLEKCJE oraz MUZYKA, w której znajdziemy koncerty muzyki poważnej, popularnej czy ludowej, a także ciekawe wywiady i reportaże, także dla dzieci i młodzieży np. Musicon czyli muzyczny wynalazek:
Musicon, czyli muzyczny wynalazek.
Życzę miłego słuchania i oglądania.
pozdrawiam Katarzyna Giedwiłło
Dzień dobry
Pewnie każdy z Was był chociaż raz w cyrku, ja ma dziś dla Was cyrk wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju – Cirque du Soleil (Cyrk słońca) kanadyjska formacja artystyczna. Ich przedstawienia to wielki spektakl teatralno-cyrkowy, przy tworzeniu widowisk pracuje około 4000 osób z ponad 40 krajów.
Przepiękne kostiumy dekoracja i przede wszystkim ARTYŚCI! Widziałam ich na żywo i powiem Wam, „że zapiera dech w piersiach”, są niesamowici. Piszcie w komentarzach czy Wam również się podoba….
Pozdrawiam Was serdecznie Pani Beata Cirque du Soleil

PS Tu jeszcze bonusik… krótki film o przygotowaniach do spektaklu Amaluna (Cirque du Solei), jest w prawdzie po angielsku, ale możecie zobaczyć artystów z całego świata, ich przygotowania.
Meet the Artists! Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.
Konkurs "Wiersz koronowany"
zapraszamy do wzięcia udziału w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Wiersz Ukoronowany"
dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w w Tychach.

Wszystkie informacje znajdują się w załączniku oraz na naszej stronie w zakładce "KONKURSY"
Konkurs "wiersz_ukoronowany"
Szermierka
Rekreacja zdrowotna - szermierka
REKRUTACJA
Szanowni Rodzice.

Od dziś, wg wcześniejszych planów, powinna się rozpocząć rekrutacja wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 na rok 2020-2021. Niestety, w związku z wiadomą sytuacją terminy rekrutacji muszą być zmienione. Informacja o nowych terminach rozpoczęcia rekrutacji zostanie Państwu przedstawiona na naszych stronach Internetowych po wyznaczeniu przez Pana Prezydenta.
Prosimy o wyrozumiałość.

Pozdrawiam. Adam Niesyto

Zabawy z masą solną
masa solna
Dzień dobry
Zapraszam na wirtualny spacer po gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie. Z krótkiego filmu pt. "Z wizytą w filharmonii", dowiemy się wszystkiego na temat pracy dyrygenta, historii powstania filharmonii oraz budynku. Jaka jest orkiestra? Gdzie kto siedzi? Nie wychodząc z domu możemy zapoznać się z przygotowaniami orkiestry do koncertu. "Z wizytą w filharmonii"

miłego zwiedzania:)
pozdrawiam
Katarzyna Giedwiłło
CERAMIKA Z PANIĄ ASIĄ
adres do kontaktu uczestników zajęć z nauczycielem; j.janczykowska@onet.pl

PLASTELINA- zabawy plastyczne ----- Rękodzieło ludowe

Spotkanie z ceramika cz.1 ----- Spotkanie z ceramika cz.2

Spotkanie z ceramika cz.3 ----- Spotkanie z ceramika cz.4

Sztuka ludowa ----- Sztuka użytkowa

Kochani
Na scenie czasami nam towarzyszy stres jak z nim walczyć? Dobrych rad udzieli Wam ……Tomasz Kammel Jak pozbyć się tremy w minutę? | Kammel Czanel #37

Olga Kalicka, znacie ją z serialu TV „Rodzinka PL” ….. Czy trudno się dostać do szkoły teatralnej? Jak to jest być w Szkole Teatralnej? Egzaminy na Akademię Teatralną są trudne - Olga Kalicka

Jeśli ktoś z Was marzy o szkole teatralnej ten film jest dla Was. Reportaż nakręcony z okazji 70-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ciekawa jestem czy znacie tych ludzi… W komentarzach piszcie kogo poznajecie?? 70-lecie krakowskiej szkoły teatralnej, kuźni gwiazd (UWAGA! TVN)

I jeszcze spektakl „Makbeth” W. Shakespeare
W 2004 roku Makbet częściowo zaspokoił oczekiwania publiczności. „Obrany przez Wajdę kierunek interpretacji wydaje mi się nietrafny, nieskuteczny – pisała Beata Guczalska. – Rozumiem jednak, że reżyser chciał się odwołać do sumień tych, którzy odpowiadają za przemoc i wojny w świecie współczesnym. Bo choć odżegnywał się od polityki w spektaklu, to jednak ubierając aktorów w czarne mundury współczesnych sił specjalnych, wskazał wyraźnie obszary, których Szekspirowska tragedia może dotyczyć. (Nieprzypadkowo też zespół wyszedł do oklasków w dniu premiery z pomarańczowymi wstążeczkami poparcia dla demokracji na Ukrainie)”. Z kolei Tomasz Mościcki podkreślał plusy adaptacji Wajdy. „Z tekstu wypadła właściwie tylko jedna scena: morderstwo Banka, a pierwsza scena z Wiedźmami przeniesiona została do finału spektaklu. Zapowiedź powtórnego spotkania stała się tym samym zapowiedzią, że wojna nigdy nie skończy się na dobre, że historia Makbeta wkrótce się powtórzy”. Makbet | Andrzej Wajda

Życzę Wam dużo zdrowia, Beata
Kochani
Polski Balet Narodowy i Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zaprasza na spektakl Burza w dwóch aktach wg Williama Shakespeare’a. Dla wszystkich miłośników tańca spektakl baletu „Burza” jutro dostępny online od godziny 19:00 :)

Natalia Gatner
Balet Burza
Jak powstaje dźwięk? Czy możemy go zobaczyć?
Zachęcam Was do zobaczenia filmu który odpowiada na powyższe pytania. Muzyka to też fizyka - są nierozłączne więc zobaczmy czym jest dźwięk i jak możemy go zaobserwować.
Zachęcam Was do poszukiwania i eksperymentowania. Może uda Wam się zobaczyć, a tym samym stworzyć różne dźwięki;) można w tym celu wykorzystać kieliszki, szklanki, butelki i wiele innych - wszystko zależy od Waszej wyobraźni i kreatywności;) Jak zobaczyć dźwięk
Pozdrawiam serdecznie
Karolina Kantyka-Dziwisz
Szermierze mam dla Was wyzwanie!
Arkusz i film w załączeniu!
arkusz aktywności szermierza
Witam Was serdecznie
Proponuje Wam wykonanie martwej natury.
Martwa natura
Witam Was serdecznie
Dziś chciałbym Was zachęcić do rysowania. Proszę Was róbcie sobie przerwy w pracy zdalnej dla szkoły. Relaks przez rysunek to naprawdę fajna sprawa. Musicie spróbować.
Pamiętajcie: rysować można wszystkoJ Każdy przedmiot, ludzi, zwierzęta, drzewa, widok z okna itp. J eżeli braknie tematów rysujcie siebie. Swoje dłonie, oczy, usta, nos, całą twarz. „Ćwiczenie czyni Mistrza” to piękne zdanie. Nie mówcie więc, że nie umiecie czegoś narysować. Umiejętność przyjdzie sama. Trzeba tylko ćwiczyć. Dla ułatwienia przesyłam Wam krótki filmik o tym jak cieniować? Taki fajny pożyteczny instruktaż. Pod spodem macie link do tej strony: Instruktaż
Pozdrawiam Was i z niecierpliwością czekam na wasze prace. Mogą być w szkicowniku.
Ps. Mam taki pomysł, żeby przesłać prace w formie skanów lub fotokopii. Postaram się umieścić najlepsze z Waszych dzieł na naszej stronie Lu na facebooku. (adamniesyto56@gmail.com)

Do zobaczenia. Adam Niesyto
Filharmonia Ślaska proponuje udział w internetowych warsztatach gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, i duże, i małe do wzięcia w nich udziału :)
#zostańwdomu i zaśpiewaj z nami!
Wszystkie dzieci, które spragnione są kontaktu z muzyką, radości jaką niesie i tęsknią za wspólnym śpiewaniem, zapraszamy do udziału w internetowych warsztatach Filharmonii Śląskiej #zostańwdomu i zaśpiewaj z nami! Chór Filharmonii Śląskiej, Barbara Badura oraz Adam Żaak jako niesamowity Bimsala Tralalala zabiorą dzieci w muzyczną podróż. Podczas zajęć uczestnicy poznają m.in. tajniki pracy w chórze, dowiedzą się, jak prawidłowo przygotować się do śpiewania oraz razem z chórem wspólnie wykonają piosenkę – a to wszystko bez wychodzenia z domu!
Zajęcia będą odbywać się co tydzień w niedzielę o godzinie 11 zarówno na Facebooku, jak i na kanale YouTube Filharmonii Śląskiej. Po raz pierwszy spotkamy się już 26 kwietnia. By nie zapomnieć o żadnym z odcinków, już dziś zapiszcie się do wydarzenia na Facebooku, które przypomni o zbliżającej się emisji.
Projekt #zostańwdomu i zaśpiewaj z nami przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.
Zapraszamy wszystkich chętnych – samodzielnie lub z rodzicami – do wspaniałej zabawy, która nie tylko pozwoli spędzić przyjemnie czas, ale i rozwinie kreatywność, umiejętności, a może… rozbudzi nową pasję?

Drodzy Rodzice, zachęcamy do wprowadzenia swoich pociech w magiczny świat muzyki!

Więcej: Facebook Filharmonii Śląskie
YouTube Filharmonii Śląskiej

pozdrawiam serdecznie Katarzyna Giedwiłło
Kochani, nie możemy się widywać, ale możemy doskonalić swoje umiejętności. Na najbliższy czas przygotowałam ćwiczenia dykcyjne. Aktora nawet najlepszego fajnie jest rozumieć. Zapewniam Was moi wspaniali aktorzy, że jak poćwiczycie 10 min dziennie, będziecie doskonali! Trzymam za Was kciuki!
Jesteśmy zamknięci w naszych domach, ale nie musimy tracić kontaktu ze sztuką, proponuję Wam wspaniałą spektakle teatralne:

Teatr LIVE: dla dzieci 6+ Wrocławski Teatr lalek, niedziela 26.04 godz.15.00

dla trochę starszych ciekawa forma teatralna i wielka literatura "Krzyżacy"-H. Sienkiewicza

Dla starszych - teatr po angielsku London's National Theatre "Wyspa skarbów"

Dla koneserów teatralnych: "Prawiek i inne czasy"Olgi Tokarczuk

Uwaga! Spektakle pod linkami są pokazywane tylko przez pewien czas !


kukułka 1 kukułka 2 kukułka 3
wiersz 1 wiersz 2
trudne wyrazy zbitki głosek
praca z tekstem

Ważne plik "Gramy dla Groteski" to konkurs Teatralny - każdy może wziąć w nim udział! Gramy dla Groteski
Nasze sukcesy
Po raz kolejny sukces naszych wspaniałych artystek.
Miło Nam poinformować, że w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne spojrzenie" organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod hasłem: „Ja w świecie tysiąca barw”, wychowanki pracowni Adama Niesyto zdobyły kolejne laury. Sylwia Mann zdobyła nagrodę a Katarzyna Gładyś wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje!
Dla wychowanków info o konkursach
Drodzy wychowankowie. Nadal nie możemy się spotykać a Święta Wielkanocne tuż...tuż. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście o MDK-u i działaniach artystycznych. Mam dzisiaj dla Was propozycję. Spróbujcie zapoznać się z treściami zawartymi w linku jaki Wam udostępniam.
To strona o naszych, Śląskich, regionalnych tradycjach, zwyczajach, obrzędach i nie tylko. Tu można poznać historię regionu i gwarę Śląską. Tam znajdziecie przepisy, receptury i porady "Z Babcinej apteczki". Można też znaleźć, i na to chciałem Wam zwrócić uwagę ciekawe informacje o tradycyjnych metodach wykonywania pisanek. Techniki i sposoby oraz wzory do naśladowania. To ciekawy materiał do przedświątecznych działań artystycznych. Pozdrawiam Was i życzę spokojnych, zdrowych i twórczych Świąt Wielkanocnych.
/bonclok.pl/slaskie-tradycje/obrzedy-zwyczaje-i-wierzenia/298-pisanki-kroszonki-drapanki

Inne linki do ciekawych stron o tym jak zrobić pisanki?

wielkanocne-ozdoby
jak zrobić pisanki
wielkanocne jaja ze sznurka

Adam Niesyto
Propozycje prac plastycznych
propozycje zabaw plastycznych
Uwaga Konkursy
Szanowni Państwo. Jest nam niezmiernie przykro, że nie jesteśmy w stanie w terminie przeprowadzić i rozstrzygnąć naszych konkursów. Musimy je odroczyć na czas nieokreślony. Miejski Konkurs Plastyczny "Drzewo życia" i "OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY MOJA KSIĄŻKA" to konkursy, których terminy już minęły lub kończą się w kwietniu.
Musimy zmienić terminy. O szczegółach zmian poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej i Facebooku. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkiego dobrego.
Adam Niesyto - wicedyrektor MDK nr 2 w Tychach.
Nasze sukcesy
Miło nam poinformować, że mimo tak trudnej sytuacji w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, nasi wychowankowie nadal odnoszą wspaniałe sukcesy. Gratulujemy serdecznie Sylwii Mann oraz Katarzynie Gładyś z pracowni Pana Adama Niesyto, które w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „WARSZAWA MOJA STOLICA” 2020 zdobyły 2 równorzędne nagrody. Gratulujemy!
Dla wychowanków
Zasady zajęć ON-LINE dla kół tanecznych prowadzonych przez Panią Annę Gogolok.
Zasady zajęć
Dla wychowanków
Witam, przesyłam moje propozycje zabaw ruchowych przy muzyce dla zespołów z krótkim opisem,
życzę miłej zabawy, pozdrawiam,
Anna Kieltyka
Propozycje ruchowe
Dla wychowanków info o konkursach
Moi drodzy. Wiecie, że nie możemy pracować w MDK-u. Pracujcie więc w domu. Dla przyjemności i rozrywki. Nie jestem w stanie robić Wam zdalnej korekty ale mogę podrzucić Wam parę tematów konkursowych z w miarę odległym terminem. Znacie zasady. Czytacie regulamin. Przygotowujecie pomysł. Wybieracie technikę i do pracy :) Po powrocie (mam nadzieję w miarę rychłym) omówimy prace i dokonamy poprawek. Może nie będą potrzebne! Pamiętajcie o kompozycji, czystości barw (czarny kolor na końcu) i odpowiednich proporcjach wielkości elementów do wielkości kartki. Praca musi mieć tło niezależnie od techniki (poza rysunkiem ołówkiem). Reszta w Waszych rękach i Waszej wyobraźni.
Proponowane tematy:

"Moje jedyne marzenie" format A 3- wiek od 5 do 16 lat - regulamin w załączeniu (ogólnopolski)
"Przyroda w kolorach" format dowolny - wiek od 3 do 21 lat - regulamin w załączeniu (międzynarodowy)
"Człowiek w ruchu" format max A3 - wiek od 5 do 19 lat- regulamin w załączeniu (ogólnopolski)
Zachęcam do podjęcia próby wykonania pracy oczywiście po nauce - dla przyjemności.
Pozdrawiam Was i Waszych Rodziców i życzę optymizmu i energii. Do dzieła
Adam Niesyto
"Przyroda w kolorach"
Konkurs "Drzewo Życia"
INFORMACJA dotycząca Rejonowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży: „DRZEWO ŻYCIA‶
w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach.

Szanowni Państwo.

W związku z faktem zawieszenia zajęć w szkołach i placówkach edukacyjnych, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin przyjmowania prac konkursowych na 4.04.2020 r.
O ewentualnym przesunięciu terminów związanych z jego organizacją poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.
Przepraszamy i życzymy zdrowia.
Organizatorzy konkursu.
Informacja w zakresie profilaktyki związanej z koronawirusem
Prosimy o zapoznanie się
Informacja