Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!


OGŁOSZENIA - WYDARZENIASzanowni Państwo!
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:

w każdy wtorek w godzinach od 10:00 do 12:00
w placówce będzie pełnić dyżur pani Ewa Baran -dyrektor,

a w każdy czwartek od 8:00 do 10:00 Pan Adam Niesyto- wicedyrektor.


Szanowni Państwo. W związku z istniejącą sytuacją nasze zajęcia zostają zawieszone do końca roku szkolnego tj. 26.06.2020r.
Zapraszamy do udziału w rekrutacji na nowy rok szkolny 2020/2021, szczegóły poniżej!Szanowni Państwo
Zapraszamy na zapisy na zajęcia wakacyjne!
Szanowni Państwo
od 4.06.2020r. zaczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2020/2021.
Ze względu na sytuację proszę o składanie wniosków rekrutacyjnych według wytycznych opisanych w "Regulaminie rekrutacji".
Godziny przyjmowania wniosków: codziennie od 12:00 do 16:00
Regulamin rekrutacji
Motyle
Piękne kolorowe motyle, bardzo łatwe do zrobienia.

Potrzebujesz:
• czarny lub w innym kolorze kawałek brystolu
• druciki kreatywne
• koraliki
• farby
1. Złóż karton na dwie części.
2. Naszkicuj i wytnij skrzydła motyla.
3. Nałóż farby akrylowe na jedną stronę kartonu tak by utworzyła ciekawy wzór.
4. Złóż i mocno naciśnij – rozłóż i wysusz.
5. Z drucików kreatywnych zrób tułów i czułki, nawlecz na niego koralik. To będzie głowa.
Gotowe

Pomysł pochodzi ze strony: krokotak.com
Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu w MDK nr

Renata Korytkowska
motyle
motyle
motyle
Drodzy Laureaci XXIII Rejonowego Konkursu Plastycznego „Muzyka i Obraz”
Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród zostaje przeniesione na wrzesień 2020r.
Prosimy Was o wyrozumiałość. Sytuacja ta związana jest z faktem, iż nie jesteśmy w stanie przeprowadzić podsumowania w tym roku szkolnym, ze względu na stan epidemii.

O DOKŁADNYM TERMINIE PODSUMOWANIA POINFORMUJEMY LAUREATÓW ODRĘBNYM PISMEM.
Nasze sukcesy
Z przyjemnością informujemy, że człońkinie zespołu Hijacked: Nikola i Dominika zajęły III miejsce w VI Festiwalu Tańca online "Power Dance"" w kategorii Street Dance duety 13-25 lat.
Serdeczne gratulacje!
foto
foto
foto
Dzień dobry
Podział działań szermierczych
Podział działań szermierczych 1
Dzień Mamy
Witam serdecznie.
Pamiętacie o Dniu Mamy 26 maja.
W tym tygodniu kilka podpowiedzi na temat kreatywnych niespodzianek dla Waszych mam.
Dobrym upominkiem będzie własnoręcznie wykonana kartka z życzeniami od serca. Możecie ozdobić ją malowanymi kwiatami. Poniżej znajdziecie link do filmu o malowaniu kwiatów w ciekawy, eksperymentalny sposób. Spróbujcie poćwiczyć. Podstawą jest dobry, szeroki, płaski pędzel i mały okrągły oraz kryjące farby np. tempery, plakatowe, akrylowe.
5 SPOSOBÓW MALOWANIA KWIATÓW - Porady i Tricki

Jeśli lepiej czujesz się w technikach papieroplastycznych, to zrób kartkę pop up z kwiatami origami.
Przygotuj 7 cienkich kartek w ulubionym kolorze o wymiarach 9 cm x 9 cm, oraz pasująca kolorystycznie grubszą kartkę złożona na pół, do której wkleisz kwiaty. Dodatkowo potrzebujesz kleju, ołówka i nożyczek Jak ją zrobić zobaczysz w filmie: Kartka pop up jak zrobić: Kwiat - Origami - Składania papieru - Kartka na Dzień Matki

Kolejną propozycją jest wykonanie portretu mamy.
Czym jest portret? Do czego służy autoportret? Co to jest autokreacja? Dlaczego czasami mamy ochotę wcielić się w kogoś innego? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie oglądając znane portrety (takich artystów jak Malczewski, Van Gogh, Beuys czy Witkacy) oraz z rozmowy z autorką fotograficznych autoportretów Supermamy – Elżbietą Jabłońską. Link do filmu: Czym jest portret?

Ostatnią propozycją są lampiony zrobione z niewielkich ozdobnych słoiczków, pomalowanych farbą akrylową i ozdobionych jutowym sznurkiem, muszelkami, koralikami, albo wstążeczką.

Powodzenia w działaniach twórczych.
Pozdrawiam – Renata Korytkowska
Dzień dobry
Witajcie Kochani.
Dzisiaj zabieram Was na wyprawę, do świata sztuki współczesnej.
Na początek prace 10 artystów, które intrygują i wywołują różnorodne emocje.
Szczegóły w załączniku
10 współczesnych artystów
Dzień dobry
Chcecie zobaczyć ciekawe filmy, wartościowe spektakle, koncerty- teraz możecie słuchać i oglądać na stronie NINATEKA.
NINATEKA

Szczególnie polecam zakładkę KOLEKCJE oraz MUZYKA, w której znajdziemy koncerty muzyki poważnej, popularnej czy ludowej, a także ciekawe wywiady i reportaże, także dla dzieci i młodzieży np. Musicon czyli muzyczny wynalazek:
Musicon, czyli muzyczny wynalazek.
Życzę miłego słuchania i oglądania.
pozdrawiam Katarzyna Giedwiłło
Dzień dobry
Pewnie każdy z Was był chociaż raz w cyrku, ja ma dziś dla Was cyrk wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju – Cirque du Soleil (Cyrk słońca) kanadyjska formacja artystyczna. Ich przedstawienia to wielki spektakl teatralno-cyrkowy, przy tworzeniu widowisk pracuje około 4000 osób z ponad 40 krajów.
Przepiękne kostiumy dekoracja i przede wszystkim ARTYŚCI! Widziałam ich na żywo i powiem Wam, „że zapiera dech w piersiach”, są niesamowici. Piszcie w komentarzach czy Wam również się podoba….
Pozdrawiam Was serdecznie Pani Beata Cirque du Soleil

PS Tu jeszcze bonusik… krótki film o przygotowaniach do spektaklu Amaluna (Cirque du Solei), jest w prawdzie po angielsku, ale możecie zobaczyć artystów z całego świata, ich przygotowania.
Meet the Artists! Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.
Konkurs "Wiersz koronowany"
zapraszamy do wzięcia udziału w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Wiersz Ukoronowany"
dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w w Tychach.

Wszystkie informacje znajdują się w załączniku oraz na naszej stronie w zakładce "KONKURSY"
Konkurs "wiersz_ukoronowany"
Szermierka
Rekreacja zdrowotna - szermierka
REKRUTACJA
Szanowni Rodzice.

Od dziś, wg wcześniejszych planów, powinna się rozpocząć rekrutacja wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 na rok 2020-2021. Niestety, w związku z wiadomą sytuacją terminy rekrutacji muszą być zmienione. Informacja o nowych terminach rozpoczęcia rekrutacji zostanie Państwu przedstawiona na naszych stronach Internetowych po wyznaczeniu przez Pana Prezydenta.
Prosimy o wyrozumiałość.

Pozdrawiam. Adam Niesyto

Zabawy z masą solną
masa solna
Dzień dobry
Zapraszam na wirtualny spacer po gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie. Z krótkiego filmu pt. "Z wizytą w filharmonii", dowiemy się wszystkiego na temat pracy dyrygenta, historii powstania filharmonii oraz budynku. Jaka jest orkiestra? Gdzie kto siedzi? Nie wychodząc z domu możemy zapoznać się z przygotowaniami orkiestry do koncertu. "Z wizytą w filharmonii"

miłego zwiedzania:)
pozdrawiam
Katarzyna Giedwiłło
CERAMIKA Z PANIĄ ASIĄ
adres do kontaktu uczestników zajęć z nauczycielem; j.janczykowska@onet.pl

PLASTELINA- zabawy plastyczne ----- Rękodzieło ludowe

Spotkanie z ceramika cz.1 ----- Spotkanie z ceramika cz.2

Spotkanie z ceramika cz.3 ----- Spotkanie z ceramika cz.4

Sztuka ludowa ----- Sztuka użytkowa

Kochani
Na scenie czasami nam towarzyszy stres jak z nim walczyć? Dobrych rad udzieli Wam ……Tomasz Kammel Jak pozbyć się tremy w minutę? | Kammel Czanel #37

Olga Kalicka, znacie ją z serialu TV „Rodzinka PL” ….. Czy trudno się dostać do szkoły teatralnej? Jak to jest być w Szkole Teatralnej? Egzaminy na Akademię Teatralną są trudne - Olga Kalicka

Jeśli ktoś z Was marzy o szkole teatralnej ten film jest dla Was. Reportaż nakręcony z okazji 70-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ciekawa jestem czy znacie tych ludzi… W komentarzach piszcie kogo poznajecie?? 70-lecie krakowskiej szkoły teatralnej, kuźni gwiazd (UWAGA! TVN)

I jeszcze spektakl „Makbeth” W. Shakespeare
W 2004 roku Makbet częściowo zaspokoił oczekiwania publiczności. „Obrany przez Wajdę kierunek interpretacji wydaje mi się nietrafny, nieskuteczny – pisała Beata Guczalska. – Rozumiem jednak, że reżyser chciał się odwołać do sumień tych, którzy odpowiadają za przemoc i wojny w świecie współczesnym. Bo choć odżegnywał się od polityki w spektaklu, to jednak ubierając aktorów w czarne mundury współczesnych sił specjalnych, wskazał wyraźnie obszary, których Szekspirowska tragedia może dotyczyć. (Nieprzypadkowo też zespół wyszedł do oklasków w dniu premiery z pomarańczowymi wstążeczkami poparcia dla demokracji na Ukrainie)”. Z kolei Tomasz Mościcki podkreślał plusy adaptacji Wajdy. „Z tekstu wypadła właściwie tylko jedna scena: morderstwo Banka, a pierwsza scena z Wiedźmami przeniesiona została do finału spektaklu. Zapowiedź powtórnego spotkania stała się tym samym zapowiedzią, że wojna nigdy nie skończy się na dobre, że historia Makbeta wkrótce się powtórzy”. Makbet | Andrzej Wajda

Życzę Wam dużo zdrowia, Beata
Kochani
Polski Balet Narodowy i Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zaprasza na spektakl Burza w dwóch aktach wg Williama Shakespeare’a. Dla wszystkich miłośników tańca spektakl baletu „Burza” jutro dostępny online od godziny 19:00 :)

Natalia Gatner
Balet Burza
Jak powstaje dźwięk? Czy możemy go zobaczyć?
Zachęcam Was do zobaczenia filmu który odpowiada na powyższe pytania. Muzyka to też fizyka - są nierozłączne więc zobaczmy czym jest dźwięk i jak możemy go zaobserwować.
Zachęcam Was do poszukiwania i eksperymentowania. Może uda Wam się zobaczyć, a tym samym stworzyć różne dźwięki;) można w tym celu wykorzystać kieliszki, szklanki, butelki i wiele innych - wszystko zależy od Waszej wyobraźni i kreatywności;) Jak zobaczyć dźwięk
Pozdrawiam serdecznie
Karolina Kantyka-Dziwisz
Szermierze mam dla Was wyzwanie!
Arkusz i film w załączeniu!
arkusz aktywności szermierza
Witam Was serdecznie
Proponuje Wam wykonanie martwej natury.
Martwa natura
Witam Was serdecznie
Dziś chciałbym Was zachęcić do rysowania. Proszę Was róbcie sobie przerwy w pracy zdalnej dla szkoły. Relaks przez rysunek to naprawdę fajna sprawa. Musicie spróbować.
Pamiętajcie: rysować można wszystkoJ Każdy przedmiot, ludzi, zwierzęta, drzewa, widok z okna itp. J eżeli braknie tematów rysujcie siebie. Swoje dłonie, oczy, usta, nos, całą twarz. „Ćwiczenie czyni Mistrza” to piękne zdanie. Nie mówcie więc, że nie umiecie czegoś narysować. Umiejętność przyjdzie sama. Trzeba tylko ćwiczyć. Dla ułatwienia przesyłam Wam krótki filmik o tym jak cieniować? Taki fajny pożyteczny instruktaż. Pod spodem macie link do tej strony: Instruktaż
Pozdrawiam Was i z niecierpliwością czekam na wasze prace. Mogą być w szkicowniku.
Ps. Mam taki pomysł, żeby przesłać prace w formie skanów lub fotokopii. Postaram się umieścić najlepsze z Waszych dzieł na naszej stronie Lu na facebooku. (adamniesyto56@gmail.com)

Do zobaczenia. Adam Niesyto
Filharmonia Ślaska proponuje udział w internetowych warsztatach gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, i duże, i małe do wzięcia w nich udziału :)
#zostańwdomu i zaśpiewaj z nami!
Wszystkie dzieci, które spragnione są kontaktu z muzyką, radości jaką niesie i tęsknią za wspólnym śpiewaniem, zapraszamy do udziału w internetowych warsztatach Filharmonii Śląskiej #zostańwdomu i zaśpiewaj z nami! Chór Filharmonii Śląskiej, Barbara Badura oraz Adam Żaak jako niesamowity Bimsala Tralalala zabiorą dzieci w muzyczną podróż. Podczas zajęć uczestnicy poznają m.in. tajniki pracy w chórze, dowiedzą się, jak prawidłowo przygotować się do śpiewania oraz razem z chórem wspólnie wykonają piosenkę – a to wszystko bez wychodzenia z domu!
Zajęcia będą odbywać się co tydzień w niedzielę o godzinie 11 zarówno na Facebooku, jak i na kanale YouTube Filharmonii Śląskiej. Po raz pierwszy spotkamy się już 26 kwietnia. By nie zapomnieć o żadnym z odcinków, już dziś zapiszcie się do wydarzenia na Facebooku, które przypomni o zbliżającej się emisji.
Projekt #zostańwdomu i zaśpiewaj z nami przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.
Zapraszamy wszystkich chętnych – samodzielnie lub z rodzicami – do wspaniałej zabawy, która nie tylko pozwoli spędzić przyjemnie czas, ale i rozwinie kreatywność, umiejętności, a może… rozbudzi nową pasję?

Drodzy Rodzice, zachęcamy do wprowadzenia swoich pociech w magiczny świat muzyki!

Więcej: Facebook Filharmonii Śląskie
YouTube Filharmonii Śląskiej

pozdrawiam serdecznie Katarzyna Giedwiłło
Kochani, nie możemy się widywać, ale możemy doskonalić swoje umiejętności. Na najbliższy czas przygotowałam ćwiczenia dykcyjne. Aktora nawet najlepszego fajnie jest rozumieć. Zapewniam Was moi wspaniali aktorzy, że jak poćwiczycie 10 min dziennie, będziecie doskonali! Trzymam za Was kciuki!
Jesteśmy zamknięci w naszych domach, ale nie musimy tracić kontaktu ze sztuką, proponuję Wam wspaniałą spektakle teatralne:

Teatr LIVE: dla dzieci 6+ Wrocławski Teatr lalek, niedziela 26.04 godz.15.00

dla trochę starszych ciekawa forma teatralna i wielka literatura "Krzyżacy"-H. Sienkiewicza

Dla starszych - teatr po angielsku London's National Theatre "Wyspa skarbów"

Dla koneserów teatralnych: "Prawiek i inne czasy"Olgi Tokarczuk

Uwaga! Spektakle pod linkami są pokazywane tylko przez pewien czas !


kukułka 1 kukułka 2 kukułka 3
wiersz 1 wiersz 2
trudne wyrazy zbitki głosek
praca z tekstem

Ważne plik "Gramy dla Groteski" to konkurs Teatralny - każdy może wziąć w nim udział! Gramy dla Groteski
Nasze sukcesy
Po raz kolejny sukces naszych wspaniałych artystek.
Miło Nam poinformować, że w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne spojrzenie" organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod hasłem: „Ja w świecie tysiąca barw”, wychowanki pracowni Adama Niesyto zdobyły kolejne laury. Sylwia Mann zdobyła nagrodę a Katarzyna Gładyś wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje!
Dla wychowanków info o konkursach
Drodzy wychowankowie. Nadal nie możemy się spotykać a Święta Wielkanocne tuż...tuż. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście o MDK-u i działaniach artystycznych. Mam dzisiaj dla Was propozycję. Spróbujcie zapoznać się z treściami zawartymi w linku jaki Wam udostępniam.
To strona o naszych, Śląskich, regionalnych tradycjach, zwyczajach, obrzędach i nie tylko. Tu można poznać historię regionu i gwarę Śląską. Tam znajdziecie przepisy, receptury i porady "Z Babcinej apteczki". Można też znaleźć, i na to chciałem Wam zwrócić uwagę ciekawe informacje o tradycyjnych metodach wykonywania pisanek. Techniki i sposoby oraz wzory do naśladowania. To ciekawy materiał do przedświątecznych działań artystycznych. Pozdrawiam Was i życzę spokojnych, zdrowych i twórczych Świąt Wielkanocnych.
/bonclok.pl/slaskie-tradycje/obrzedy-zwyczaje-i-wierzenia/298-pisanki-kroszonki-drapanki

Inne linki do ciekawych stron o tym jak zrobić pisanki?

wielkanocne-ozdoby
jak zrobić pisanki
wielkanocne jaja ze sznurka

Adam Niesyto
Propozycje prac plastycznych
propozycje zabaw plastycznych
Uwaga Konkursy
Szanowni Państwo. Jest nam niezmiernie przykro, że nie jesteśmy w stanie w terminie przeprowadzić i rozstrzygnąć naszych konkursów. Musimy je odroczyć na czas nieokreślony. Miejski Konkurs Plastyczny "Drzewo życia" i "OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY MOJA KSIĄŻKA" to konkursy, których terminy już minęły lub kończą się w kwietniu.
Musimy zmienić terminy. O szczegółach zmian poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej i Facebooku. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkiego dobrego.
Adam Niesyto - wicedyrektor MDK nr 2 w Tychach.
Nasze sukcesy
Miło nam poinformować, że mimo tak trudnej sytuacji w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, nasi wychowankowie nadal odnoszą wspaniałe sukcesy. Gratulujemy serdecznie Sylwii Mann oraz Katarzynie Gładyś z pracowni Pana Adama Niesyto, które w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „WARSZAWA MOJA STOLICA” 2020 zdobyły 2 równorzędne nagrody. Gratulujemy!
Dla wychowanków
Zasady zajęć ON-LINE dla kół tanecznych prowadzonych przez Panią Annę Gogolok.
Zasady zajęć
Dla wychowanków
Witam, przesyłam moje propozycje zabaw ruchowych przy muzyce dla zespołów z krótkim opisem,
życzę miłej zabawy, pozdrawiam,
Anna Kieltyka
Propozycje ruchowe
Dla wychowanków info o konkursach
Moi drodzy. Wiecie, że nie możemy pracować w MDK-u. Pracujcie więc w domu. Dla przyjemności i rozrywki. Nie jestem w stanie robić Wam zdalnej korekty ale mogę podrzucić Wam parę tematów konkursowych z w miarę odległym terminem. Znacie zasady. Czytacie regulamin. Przygotowujecie pomysł. Wybieracie technikę i do pracy :) Po powrocie (mam nadzieję w miarę rychłym) omówimy prace i dokonamy poprawek. Może nie będą potrzebne! Pamiętajcie o kompozycji, czystości barw (czarny kolor na końcu) i odpowiednich proporcjach wielkości elementów do wielkości kartki. Praca musi mieć tło niezależnie od techniki (poza rysunkiem ołówkiem). Reszta w Waszych rękach i Waszej wyobraźni.
Proponowane tematy:

"Moje jedyne marzenie" format A 3- wiek od 5 do 16 lat - regulamin w załączeniu (ogólnopolski)
"Przyroda w kolorach" format dowolny - wiek od 3 do 21 lat - regulamin w załączeniu (międzynarodowy)
"Człowiek w ruchu" format max A3 - wiek od 5 do 19 lat- regulamin w załączeniu (ogólnopolski)
Zachęcam do podjęcia próby wykonania pracy oczywiście po nauce - dla przyjemności.
Pozdrawiam Was i Waszych Rodziców i życzę optymizmu i energii. Do dzieła
Adam Niesyto
"Przyroda w kolorach"
Konkurs "Drzewo Życia"
INFORMACJA dotycząca Rejonowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży: „DRZEWO ŻYCIA“
w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach.

Szanowni Państwo.

W związku z faktem zawieszenia zajęć w szkołach i placówkach edukacyjnych, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin przyjmowania prac konkursowych na 4.04.2020 r.
O ewentualnym przesunięciu terminów związanych z jego organizacją poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.
Przepraszamy i życzymy zdrowia.
Organizatorzy konkursu.
Informacja w zakresie profilaktyki związanej z koronawirusem
Prosimy o zapoznanie się
Informacja
Nasze występy
W dniu 19 lutego 2020 roku zespół Swing pani Natalii Gatner zatańczył walca i jive'a podczas III Koncertu Charytatywnego zorganizowanego dla pana Krystiana Jabłońskiego w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Zespół był gościem na koncercie już trzeci rok z rzędu.
foto
Konkurs wokalny Piosenki Romantycznej
Zachęcamy wychowanków naszego Domu Kultury do udziału w Konkursie wokalnym Piosenki Romantycznej - Walentynki w MDK 2.
Regulamin
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okiem artysty – Vincent van Gogh“ organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Śródmieście" we Wrocławiu – nagrody zdobyli Sylwia Mann i Piotr Ludynia a kwalifikację do wystawy Katarzyna Gładyś z pracowni Adama Niesyto. Gratulujemy!
Praca Sylwii Mann
Praca Piotra Ludyni
Praca Katarzyny Gładyś
Nasze sukcesy
W XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Witaj, gwiazdko złota” organizowany przez MDK 1 w Tychach,
laureatami zostali nasi wychowankowie z kół plastycznych i ceramicznych prowadzonych przez Renatę Korytkowską.
NAGRODĘ ZDOBYŁA: Antonina Kruszakin
WYRÓŻNIENIA: Darczyńska Patrycja, Durbas Lila, Lewandowska Hanna
KWALIFIKACJE DO WYSTAWY ZDOBYŁY: Julia Grochowiec, Wanessa Gudz , Martyna Gudz, Anna Hamer, Nina Janus, Zofia Jusiak, Laura Kajder, Lena Kołodziejczyk, Amelia Kowalska, Alicja Kuczyńska.
Podsumowanie odbędzie się 10 stycznia o godz. 12:00 w Teatrze Małym. Zapraszamy. Gratulujemy!!!
Nasze sukcesy
Zespół taneczny Hijacked zajął I miejsce w XXII Międzynarodowym Festiwalu Twórczości "Kalejdoskop Talentów. Zima 2020" w Żywcu.
Zdjęcia zrobione przez: Anna Jasiołek. Dziękujemy!
Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji.
Konkurs Moja Książka
Zapraszamy do udziału
Regulamin konkursu
XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy kalendarz”
Tegoroczna edycja Konkursu Plastycznego „Tęczowy kalendarz” to coraz większe wyzwanie. W tej edycji konkursu wzięły udział 273 placówki z 7 krajów. Łącznie nadesłano 2508 prac z Polski, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Serbii, Hong Kongu i Indonezji. To już po raz siedemnasty mamy zaszczyt mierzyć się z oceną i wyborem, naszym zdaniem, najciekawszych nadesłanych prac plastycznych. Od 12 lat koordynatorem konkursu jest Pan Adam Niesyto, dzięki któremu „Tęczowy kalendarz” stał się konkursem międzynarodowym.
Idea stworzenia kalendarza ilustrowanego pracami dzieci zarówno z różnych zakątków świata, jak i kręgów kulturowych, sprawdza się wyjątkowo dobrze. Prace są odmienne technicznie, stylistycznie i w bardzo oryginalny sposób ilustrują różnorodność zwyczajów, odmienność etniczną i tradycje charakterystyczne dla danych krajów przez pryzmat zmieniających się pór roku. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę współorganizatorowi tegorocznej edycji konkursu – Regionalnemu Instytutowi Kultury w Katowicach.
Wyrażamy wdzięczność Panu Jakubowi Chełstowskiemu, Marszałkowi Województwa Śląskiego oraz Panu Andrzejowi Dziubie, Prezydentowi Miasta Tychy za objęcie konkursu honorowym patronatem. Dziękujemy również za wsparcie firmie „Sertop”, dzięki której laureaci mogli otrzymać atrakcyjniejsze nagrody. Podsumowanie konkursu odbyło się 12 grudnia 2019 roku w siedzibie naszej placówki, a swoją obecnością uświetnili ją Pan Maciej Gramatyka Wiceprezydent Miasta Tychy, Pani Dorota Gnacik dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, Pani Małgorzata Mazur Zastępca Dyrektora Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, Pan Maciej Gruchlik Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, Pani Elżbieta Golińska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Tychach oraz Pani Agnieszka Baron Przewodnicząca Rady Rodziców przy MDK 2 w Tychach. Przybyli do nas również licznie laureaci z opiekunami i rodzicami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, ich opiekunom i rodzicom za ogromny wkład pracy i zaangażowanie. Zapraszamy za rok.
Nasze sukcesy
W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” organizowanego przez Dom Kultury w Łapach nagrodę zdobyła Katarzyna Gładyś a kwalifikację do wystawy Agata Liebner z pracowni Adama Niesyto. Na konkurs wpłynęły 2106 prac plastycznych z 254 placówek z całej Polski.
Gratulujemy młodym artystkom!
Nasze sukcesy
Kolejny sukces Sylwii Mann wychowanki pracowni Adama Niesyto.
W XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej Sylwia zdobyła kolejną nagrodę. Na konkurs wpłynęło kilka tysięcy prac m.in. z Zambii, Białorusi, Czech, Francji, Rosji, Rumunii, Włoch, Ukrainy, Bułgarii, Turcji i Węgier.
Serdecznie gratulujemy!

Osób online na stronie: 2