Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!


OGŁOSZENIA - WYDARZENIAUWAGA!!!
W dniach od 10.12 – 12.12.2018
zajęcia p. Renaty Korytkowskiej zostają odwołane.

Zajęcia p. Beaty Kordon:
koło rysunek 1, koło malarstwo 1 oraz koło rysunek 3, są w miesiącu grudniu prowadzone przez p. Adama Niesyto według poniższego harmonogramu:
Poniedziałek:
Koło rysunek 1 14:00-15:30
Koło malarstwo 1 15:30-17:00
Czwartek:
Koło rysunek 3 14:00-15:30

W dniach od 10.12 - 11.12.2018
zajęcia p. Natalii Gatner zostają odwołane.

W dniu od 13.12.2018
zajęcia architektoniczne p. Magdaleny Kostyra zostają odwołane.

od dnia 11.12.2018
zajęcia muzyczne i gitarowe p. Karoliny Kantyki-Dziwisz zostają odwołane.


Sekretariat czynny:

poniedziałek  8:00 – 18:00
wtorek 8:00 – 18:00
środa  8:00 – 18:00
czwartek 8:00 – 15:30
piątek 8:00 – 16:00


Koncert "Dzieci-Dzieciom"
Koncert odbył się w Szkole Muzycznej, organizowany przez MDK 2 w Tychach. Koncert przygotowany przez wychowanków MDK nr 2 w Tychach, stanowi prezent przedświąteczny dla dzieci i młodzieży z ZSS nr 8 w Tychach oraz OREW w Tychach.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie! Zapraszamy również do fotorelacji.
Nasze sukcesy
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” pod patronatem Burmistrza Łap sporządzony w Łapach to ciekawe wydarzenie artystyczne w kalendarzu konkursów dla dzieci i młodzieży. W tym roku w konkursie wzięli też udział nasi wychowankowie. Na konkurs wpłynęły 763 prace plastyczne z 109 placówek.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazły się dwie wychowanki pracowni Pana Adama Niesyto:
III nagrodę w konkursie zdobyła Sylwia Mann a wyróżnienie Zuzanna Korczyńska. Gratulujemy!!!
Podsumowanie Konkursu Plastycznego "MOJA KSIĄŻKA"
21 listopada w MEDIATECE, odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „MOJA KSIĄŻKA”, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach we współpracy z tyską Miejską Biblioteką Publiczną.
Na konkurs wpłynęły 44 prace z 18 placówek i 15 miejscowości. Podsumowaniu towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej, połączone z wręczeniem nagród licznie przybyłym laureatom. Imprezę uświetnili swoimi występami wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury: zespół wokalny „Cantare” prowadzony przez panią Karolinę Kantykę – Dziwisz oraz zespół taneczny „Swing”, pod kierunkiem pani Natalii Gatner.
Uroczystość poprowadziła pomysłodawczyni konkursu i jego koordynator Renata Korytkowska.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która prezentowana będzie w Dziale dla dzieci tyskiej Biblioteki Głównej (Mediateka).
Zapraszamy również do fotorelacji.
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śniło mi się, że…” 4. edycja zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury "Muflon” w Jeleniej Górze kwalifikacje do wystawy zdobyły Wiktoria Oleksyk, Marta Berger i Julia Borkowska z Pracowni Plastycznej Beaty Kordon. Gratulujemy!
Wyniki Konkursu "Teczowy Kalendarz"
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY XVI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY „TĘCZOWY KALENDARZ”
Protokół
Wyniki Konkursu "Sportowcy Stulecia"
Protokół z posiedzenia jury Miejskiego Konkursu Plastycznego "SPORTOWCY STULECIA".
Protokół
Wyniki Konkursu "Moja Książka"
Protokół z posiedzenia jury Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego, MOJA KSIĄŻKA, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach i Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach.
Protokół
Nasze sukcesy
W XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” zorganizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów w Warszawie wyróżnienie zdobył wychowanek pani Beaty Kordon Olaf Mystek. Gratulujemy!
Nasze występy
W dniu 12.10.2018 zespoły Swing i Focus pani Natalii Gatner wystąpiły podczas Dnia Edukacji Narodowej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.
Szanowni Rodzice\Opiekunowie
Wyniki rekrutacji - wykaz wolnych miejsc
wykaz
Szanowni Rodzice/Opiekunowie!
Rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczyna się 7.05.2018r.
Szczegóły oraz terminy rekrutacji w Regulaminie Rekrutacji.
Wypełniony wniosek,zgoda na przetwarzanie danych osobowych oraz potwierdzenie woli proszę składać w sekretariacie placówki.
Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2018-2019
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Odyseje Piłsudskiego" organizowanym przez Dom Literatury w Łodzi wychowanki pracowni Adama Niesyto zdobyły dwa wyróżnienia. Są to Sylwia Mann i Katarzyna Gładyś. Serdecznie gratulujemy!
Nasze sukcesy
W XV Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży pt. "William Turner-Słońce we mgle" finalistką została Zuzanna Korczyńska z pracowni Adama Niesyto. Serdecznie gratulujemy!
Dyplom
dyplom
Szanowni Rodzice\Opiekunowie
Spełniając obowiązek informacyjny wobec właścicieli danych osobowych informujemy, że Państwa adres e-mailowy przetwarzany jest w naszej placówce: Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach, ul. Elfów 56 43-100 Tychy w celach komunikacji, na podstawie art.6 ust.1 lit.e) RODO.
Podanie danych wynika z potrzeby szybkiego kontaktu, a nie podanie ich ogranicza kontakt do tradycyjnego za pośrednictwem poczty.
Dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom, na zasadzie dalszego przesyłania poczty dot. konkretnej omawianej tematyki w gronie większej grupy osób, a także dostawcom usług hostingowych.

Dane osobowe zostały pozyskane z różnych źródeł, tj.:
• bezpośrednio od Państwa, co uznajemy, jako wyrażenie zgody poprzez wykonanie konkretnej aktywności lub podpisanie zgody na kontakt teleinformatyczny
• z publicznych stron internetowych (kategorie: dane zwykłe, adres e-mail, numer telefonu, nazwa lub imię i nazwisko, adres)
Dane będą przetwarzane przez jeden rok od momentu ostatniego kontaktu lub do momentu otrzymania żądania ich usunięcia.
Zakres przetwarzanych danych: adres e-mail, nazwa, adres, imię i nazwisko, treść informacji.
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych
25 V KONCERT DZIECI – RODZICOM
Tradycyjnie, jak co roku w Teatrze Małym w Tychach odbył się koncert DZIECI – RODZICOM, w którym wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 zaprezentowali talenty i umiejętności zdobyte na zajęciach kół wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i teatralnych. Występy dedykowane były zaproszonym rodzicom młodych wykonawców. Pokazały one doskonałe przygotowanie zespołów. W finale koncertu wszyscy występujący zgromadzili się na scenie i odśpiewali gromkie „Sto lat”. Całość jak i wspólne wykonanie „Sto lat” zostało entuzjastycznie przyjęte przez wzruszonych rodziców. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Martwa Natura” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie wyróżnienia przez kwalifikację do wystawy otrzymali: Zuzanna Korczyńska i Piotr Ludynia z pracowni Adama Niesyto Gratulujemy!
Nasze występy
W dniu 04.06.2018 r. zespół Takt pani Natalii Gatner rozpoczął swoim występem odbywający się w ZSP4 Dzień Sportu.
foto 1
foto 2
foto 3
Nasze występy
W dniu 1.06 z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany festyn rodzinny przy szkole w Wartogłowcu. Gaduły oraz Free Smile zaprezentowały swoje umiejętności umilając czas widowni. Pani Anna Gogolok również poprowadziła warsztaty taneczne w których mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy festynu
Nasze sukcesy
W dniu 26.05.18 grupa Hijacked, która reprezentowała Nasza placówkę wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie Tańca - Dance Passion. Grupa Hijacked została połączona z grupą Ackee Crew z Chorzowa, którą również prowadzi Pani Ania Gogolok. W kategorii dancehall dziewczyny zajęły I MIEJSCE. Gratulujemy!
Nasze sukcesy
Zespół Swing pani Natalii Gatner wytańczył II miejsce podczas XIV Wojewódzkiego Festiwalu Muzyki i Tańca w Lędzinach. Gratulujemy!
Pokaz w Dziennym Domu opieki Społecznej "Wrzos" w Tychach
W dniu 15.05. trzy grupy taneczne prowadzone przez Annę Gogolok zostały zaproszone do Dziennego Domu Pomocy Społecznej "Wrzos", gdzie mogły pokazać swój bogaty repertuar taneczny zaproszonym gościom. Poniżej na zdjęciach Gaduły, Free Smile oraz Hijacked. Czekamy z niecierpliwością na artykuł, który być może pojawi się w gazecie. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy na współpracę.
Podziękowanie
Występ wychowanków MDK nr 2 podczas Opole Artis 2018
Podczas drugiego dnia festiwalowych doznań artystycznych 3 Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych „OPOLE ARTIS” – 16 maja, miały okazję zaprezentować się nasze zespoły, czego inicjatorem była Pani Dyrektor Ewa Baran. W odpowiedzi na zaproszenie Pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu Elżbiety Marciniszyn, na scenie Amfiteatru opolskiego, podczas uroczystej Gali 3 Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych „OPOLE ARTIS” wystąpiły: Zespół wokalny Cantare prowadzony przez Panią Karolinę Kantykę-Dziwisz oraz Zespół tańca towarzyskiego Swing prowadzony pod kierunkiem Pani Natalii Gatner.
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Świat mojej wyobraźni" 2018; zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury "Muflon" z Jeleniej Góry wyróżnienie otrzymała Aleksandra Jewuła z pracowni Adama Niesyto. Gratulujemy!
Wystawa „Inicjały i miniaturki jako ozdoby książek”
Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci z pracowni plastycznej MDK nr 2 w Tychach prowadzonej przez Beatę Kordon zapraszają na wystawę swoich prac: „Inicjały i miniaturki jako ozdoby książek”. Wernisaż odbył się 9.05.2018 r. wystawę można podziwiać do czerwca w MEDIATECE - Miejskiej Bibliotece Publicznej, al. Piłsudskiego 16. Zapraszamy!
Festiwal Kultury Japońskiej
W dniu 8.05.208r. w naszej placówce odbył się VI Festiwal Kultury Japońskiej. Gościliśmy Państwa Tonogawa z Japonii, mogliśmy uczestniczyć w Ceremonii Parzenia Herbaty, podziwialiśmy Pokazy Japońskich Sztuk Walki w wykonaniu naszych wychowanków oraz odbyły się warsztaty Kaligrafii Japońskiej które były prowadzone przez naszych Gości!
Festwal Kultury Młodzieży Szkolnej
W dniu 7.05.2018r. zespoły taneczne Swing i Hijacked wystąpiły podczas uroczystego podsumowania XXVIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach.
Obydwa zespoły zdobyły wyróżnienie specjalne I-go stopnia.
Instruktorzy zespołów - pani Natalia Gatner (Swing) i pani Anna Gogolok (HIjacked) zostały dodatkowo nagrodzone wyróżnieniem dla nauczycieli za wzorowe prowadzenie zespołów artystycznych.
Nasze sukcesy
Nasza podopieczna Magdalena Kulisz z Koła Teatralnego Theatron w sobotę 19 maja 2018 roku brała udział w Turnieju Recytatorskim, który odbył się w ramach IV LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa. Nasza wychowanka prezentowała tekst patrona tegorocznej edycji festiwalu - Wojciecha Młynarskiego pt. "Baba o sześciu cyckach". Konkurs był uwieńczonym widowiskiem scenicznym pod tytułem "Jeszcze w zielone gramy", które odbyło się w przestrzeni Galerii StrefArt. Jury w składzie: Andrzej Warcaba, Katarzyna Flader-Rzeszowska oraz Paweł Drzewiecki wyróżniło Magdalenę Kulisz, dzięki czemu mogła ona odebrać nagrody książkowe z rąk wiceprezydent Darii Szczepańskiej na Gali Finałowej w tyskiej Mediatece, tuż przed występem gwiazdy tegorocznej edycji - Krystyny Jandy.
Magdalena Kulisz z wyróżnieniem i nagrodami książkowymi
Wyniki konkursu II Rejonowego Konkursu Plastycznego "Oblicza polskiego oręża - woje, rycerze i komandosi"
Wyniki
Nasze sukcesy
W Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny. „Bezdroża fantazji - w świecie mitów” I nagrodę zdobyła Małgosia Łaskawska. Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świat mojej wyobraźni” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury Muflon z Jeleniej Góry wyróżnienie otrzymała Marta Berger. Kamila Krawiec uzyskała kwalifikacje do wystawy w XV Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów Prezentacje 2018 „Wszystkie kolory wiosny”. Organizatorem imprezy był Hajnowski Dom Kultury.
Wszystkie dziewczyny reprezentują Pracownię Plastyczną Beaty Kordon Gratulujemy!!!
Nasze sukcesy
Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych wychowanek. W I OGÓLNOPOLSKIM BIENNALE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ I MINIATURY PLASTYCZNEJ "W ODCIENIACH BIELI" PORTRETY ZWIERZĄT organizowanym przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu jury po przejrzeniu i ocenie 1826 prac nadesłanych na konkurs przyznało nagrody i wyróżnienia:
W swojwj kategori wiekowe nagrodę zdobyła Sylwia Mann, z pracowni Adama Niesyto a Kwalifikację do wystawy Emilia Grolik z pracowni Pani Beaty Kordon. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy!
Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci z pracowni plastycznej MDK nr 2 w Tychach prowadzonej przez Beatę Kordon zapraszają na wystawę swoich prac: „Inicjały i miniaturki jako ozdoby książek”. Wernisaż odbędzie się 9.05.2018 r. o godzinie 17.00 w Tychach w MEDIATECE - Miejskiej Bibliotece Publicznej, al. Piłsudskiego 16. Zapraszamy!
Wyniki konkursu "Manga Factory"
Wyniki
Nasze sukcesy
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego "PRZYRODA POLSKA - MELODIA MGIEŁ NOCNYCH" Na konkurs wpłynęło 158 prac z różnych placówek z całej Polski, w kategorii wiekowej od 13-16 lat I miejsce zdobyła Katarzyna Gładyś z pracowni Adama Niesyto. Gratulacje!
Dyplom
Konkurs "Fantastyczne motyle"
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknej wystawy prac tyskich dzieci, które wzięły udział w 2. Miejskim Konkursie Plastycznym z cyklu NAJPIĘKNIEJSZE I NIEPOWTARZALNE - FANTASTYCZNE MOTYLE. Na konkurs wpłynęło 109 prac z 12 tyskich placówek oraz 1 praca została dostarczona indywidualnie. Wystawa pokonkursowa obejmuje wszystkie dzieła nagrodzone i zakwalifikowane do ekspozycji. Podczas wernisażu laureaci konkursu odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wernisaż uświetnił występ zespołu Swing, który przedstawił pasodoble w choreografii Natalii Gatner. Od 20.04.2018 r do końca maja prace są wystawione w holu naszej placówki. Serdecznie zapraszamy!
Nasze sukcesy
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "(Nie)sprawność w szarości" Rawicz 2018.
Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu Współorganizatorami: Urząd Miejski Gminy Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Muzeum Ziemi Rawickiej. W konkursie udział wzięło ponad tysiąc uczestników a z naszej placówki wyróżnienia honorowe zdobyli: Sylwia Mann i Szymon Rutkowski z pracowni Adama Niesyto. Gratulacje!
Nasze występy
W dniu 9.04.2018 zespół wokalno-instrumentalny wziął udział w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Ekspresji Dziecięcej. Uczennice przygotowane przez panią Karolinę Kantykę-Dziwisz wystąpiły na scenie Miejskiego Domu Kultury Koszutka.
foto 1
foto 2
Kontynuacja
Szanowni Rodzice/Opiekunowie
Rozpoczynamy kontynuacje na nowy rok szkolny 2018/2019, wypełnione wnioski należny składać u nauczycieli prowadzących zajęcia do 13.04.2018r.
Wniosek

Osób online na stronie: 1