Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

APEL – RATUJMY RZEŹBY W MDK NR 2Zwracamy się z apelem do tych, którym leży na sercu zachowanie dziedzictwa naszego miasta. Rzeźby w atrium oraz w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury wymagają natychmiastowej renowacji! Nie pozwólmy, by budynek autorstwa Marka Dziekońskiego został pozbawiony tego dzieła sztuki i świadectwa czasów.foto fotoZwracamy się z apelem do tych, którym leży na sercu zachowanie dziedzictwa naszego miasta. Rzeźby w atrium oraz w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury wymagają natychmiastowej renowacji! Nie pozwólmy, by budynek autorstwa Marka Dziekońskiego został pozbawiony tego dzieła sztuki i świadectwa czasów.

Wszystkich mogących pomóc nam w tej sprawie prosimy o kontakt z Dyrekcją pod numerem telefonu (32) 227 31 10. Wpłaty prosimy kierować na konto Rady Rodziców: 62 1020 2528 0000 0502 0313 5290 z dopiskiem "Darowizna na rzeźby".

Dotarliśmy wreszcie do informacji, kto jest autorem naszych rzeźb. To Antoni Szkudło, drugi z tyszan (po Augustynie Dyrdzie) absolwent Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP; ukończył studia pod koniec lat pięćdziesiątych.


Artykuł o autorze rzeźb
Zapraszamy do lektury artykułu na temat renowacji naszych rzeźb na portalu TYCHY.PL autorstwa Ewy Strzody:

"Przywrócić dawne piękno"

DZIENNIK ZACHODNI również wspomniał o naszych rzeźbach

"Bo tego z ratusza nie widać"