Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Osiągnięcia 2013/2014 1 strona

WSTECZ
CZERWIEC 2014

Hania Zarmutek z pracowni Beaty Kordon otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jak wygląda muzyka?” zorganizowanym przez Fundację Fabryka Sztuki w Poznaniu. Gratulujemy!

Alicja Czarnota z pracowni Beaty Kordon i Sylwia Mann z pracowni Adama Niesyto otrzymały wyróżnienia w II Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „SZLAKIEM ORLICH GNIAZD”. Konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury w Częstochowie. Gratulujemy laureatkom!

Wychowankowie Beaty Kordon: Wiktoria Oleksyk, Zosia Brzoza, Karolina Czerwik, Kuba Zarmutek, Dominika Markiewicz, Iga Matras, Karolina Baron, Iza Sabat, Judyta Prusińska, Julia Prusińska, Marta Bagan oraz Hania Gaj uzyskali kwalifikacje do wystawy II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Morski świat przyszłości” zorganizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Departamentu Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi. Gratulujemy laureatom!

7 czerwca br. podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach, nasz wychowanek - uczestnik zajęć w pracowni modelarstwa lotniczego, Maciej Rojek zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie modeli prędkościowych latających na uwięzi - F2A/M. Maciek osiągnął swoim modelem prędkość 127,8 km/h i wyprzedził drugiego w tej konkurencji zawodnika o sześć kilometrów na godzinę... Serdeczne gratulacje!

MAJ 2014

Praca Doroty Zajączkowskiej z pracowni Adama Niesyto została wyróżniona w Wojewódzkim kunkursie plastycznym "Idzie wiosna" organizowanym przez OPP Zespół "Przygoda" w Rybniku. Gratulujemy!

Zespół tańca towarzyskiego Face to face, prowadzony przez Martę Kubarek i Pawła Stękałę, wziął udział w X Wojewódzkim Festiwalu Muzyki i Tańca, który odbył się 28 maja 2014r. w Lędzinach. Gratulujemy występu!

27 maja 2014r. MDK nr 2 w Tychach wziął udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Czas w edukacji organizowanej przez Katedrę Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŚ. Pani Dyrektor Katarzyna Gąska oraz Marta Kubarek przedstawiły referaty dotyczące organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, budowania motywacji do podejmowania aktywności twórczej oraz językowego obrazu świata. Dodatkowo w części artystycznej konferencji zaprezentował się zespół tańca towarzyskiego Face to face.

Daria Będkowska z pracowni Adama Niesyto zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Polskie szlaki wodne organizowanym przez Centrum Kulturalne Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Gratulujemy!

Emilia Narloch z pracowni Adama Niesyto zakwalifikowała się do wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Podwórko - Podwórkowa przyjaźń organizowanego przez MDK w Słupsku. Gratulujemy!

Daria Będkowska, Martyna Bonarska, Aleksandra Jureczko, Paulina Miszczak oraz Weronika Waluga z pracowni Adama Niesyto zakwalifikowały się do wystawy VII Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno-Fotograficznego Dzieci i Młodzieży Przyroda 2014. Gratulujemy!

Oliwia Leszczyńska oraz Zuzanna Sokołowska z pracowni Adama Niesyto zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Mój teatr zorganizowanym przez Teatr Lalki w Kielcach. Gratulujemy!

Sylwia Mann z pracowni Adama Niesyto otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Szlakiem Orlich Gniazd”. Gratulujemy!

Daria Galas z pracowni plastycznej Beaty Kordon została laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Marii Konopnickiej zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 7 w Kaliszu. Gratulujemy!

Zuzanna Pach z pracowni plastycznej Beaty Kordon zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Świat jest naprawdę piękny…” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie. Gratulujemy!

W dniu 8.05.14r w Lędzinach odbyły się eliminacje XXI Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza. Zespół wokalno-taneczny KNEFLIKI zaprezentował na festiwalu suitę śląską z dziecięcymi zabawami folkowymi. Choreografia, dobór repertuaru - Anna Kieltyka; oprawa muzyczna: klarnet - Karolina Kantyka, akordeony - Jadwiga Ormian, Andrzej Koptoń. Jury festiwalu przyznało zespołowi II miejsce w kategorii regionalnych zespołów Pieśni i Tańca.Gratulujemy!

Nasze laureatki Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Ocalić od zapomnienia" organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Czerwionce -Leszczynach Daria Będkowska i Barbara Zajączkowska z pracowni Adama Niesyto otrzymały nagrody w tegorocznej edycji konkursu. Gratulujemy!

Zuzia Nocuń z pracowni plastycznej Beaty Kordon zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Piękno drzemiące w wulkanach” zorganizowanym przez Muzeum Złota w Złotoryi. Gratulujemy!

KWIECIEŃ 2014

XXIV Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej


26 kwietnia 2014 roku w Wodzisławiu Śląskim odbyła się Gala Taneczna MIX. W imprezie wzięło udział około 1500 tancerzy m. in. z Rybnika, Katowic, Gliwic, Pszczyny oraz Częstochowy. Wśród uczestników nie zabrakło zespołu "Face to face"" z MDK nr 2 w Tychach, który zajął 6. miejsce w kategorii tańca towarzyskiego. Gratulujemy!

Udział w Festiwalu Kultury Szkolnej organizowanym przez MDK nr 1 w Tychach. Wystąpiły w nim wychowankowie naszego Domu Kultury

Relacja

Wyniki


Wychowankowie Beaty Kordon : Aleksandra Fijołek, Aleksandra Jureczko, Zuzanna Pach, Marcelina Pach, Wiktoria Paluch, Maja Lauer, Sandra Juszkiewicz, Nicolas Kamiński, Edyta Kłosek, Wiktoria Piórkowska uzyskali kwalifikacje do wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - Od pionierów życia do gazu łupkowego” zorganizowanego przez Oddział Górnośląski Państwowego Instytutu Geologicznego w Sosnowcu. Gratulujemy laureatom!.

Podczas zakończonych w ostatnią niedzielę Ogólnopolskich zawodów modeli latających na uwięzi III Memoriału Andrzeja Rachwała w Dąbrowie Górniczej, nasi wychowankowie: Jakub Mucha, Maciej Rojek i Kacper Trukała zajęli odpowiednio 2,3 i 4 miejsce w klasie modeli prędkościowych dla młodzików F2A/M. Gratulujemy!

Podopieczne pana Adama Niesyto: Barbara Zajączkowska (w kat. Szkoły Podstawowe) i Daria Będkowska (w kat. Gimnazja) zdobyły nagrody w XXI Wojewódzkim Plastycznym Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" temat: Ziemia naszym domem. Serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że podopieczni pana Pawła Prausa: Kacper Turkała oraz Maciej Rojek zajęli odpowiednio I i II miejsce w MISTRZOSTWACH AEROKLUBU ŚLĄSKIEGO MODELI BALONÓW NA OGRZANE POWIETRZE. Gratulujemy!

MARZEC 2014

Zosia Brzoza i Dominika Markiewicz z pracowni Beaty Kordon zdobyły nagrody w konkursie plastycznym "O palmach, sobótkach i moju", zorganizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach, a praca Zuzi Pach zakwalifikowała się do wystawy XIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Dom" w Radlinie. Gratulujemy!

Dominika Markiewicz i Daria Galas z pracowni Beaty Kordon zdobyły nagrody w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach" Gratulujemy!

Podopieczne pana Adama Niesyto: Sylwia Mann, Daria Będkowska oraz Zuzanna Pach otrzymały nagrody w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach” organizowanym przez BOK Świnna. Ponadto w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne spojrzenie” organizowanym przez OPP Sosnowiec nagrodę zdobyła Daria Będkowska, a wyróżnienie Sylwia Mann. Serdecznie gratulujemy!

Zuzia Solarczyk z pracowni plastycznej Beaty Kordon zdobyła wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Życie bajką jest. Moja księżniczka- mój książę” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Gratulujemy!

Praca Martyny Bonarskiej powstała w pracowni Adama Niesyto zakwalifikowała się do wystawy w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Labirynt wyobraźni", którego tematem przewodnim był KOSMOS. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej. Gratulujemy!

Miło nam poinformować, że prace wychowanków pana Adama Niesyto: Martyny Bonarskiej, Pauliny Miszczak, Weroniki Kadłuczki oraz Darii Będkowskiej zajęły czołowe miejsca w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Artystów FAI - "Latanie dla ratowania życia".

Dziewięć rysunków wychowanków Beaty Kordon zakwalifikowało się do wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wynalazek zmieniający świat” zorganizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Autorkami prac są: Maja Lauer, Wiktoria Piórkowska, Iga Matras, Zuzia Solarczyk, Dominika Markiewicz, Helena Pyrsch, Zuzia Nocuń, Zuzia Skapczyk, Patrycja Śmietana. Dziewczęta otrzymały również osobisty list gratulacyjny od Jego Magnificencji Rektora Akademii prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki. Gratulujemy!

Bianka Ciechimska otrzymała wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych – Podróż moich marzeń” zorganizowanym przez SP w Nałęczowie a praca Hani Gaj kwalifikowała się do wystawy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Aniołowo" . Konkurs zorganizował Starochorzowski Dom Kultury w Chorzowie. Obie prace powstały w pracowni Beaty Kordon. Gratulujemy!

LUTY 2014

Maja Lauer i Nicolas Kamiński otrzymali wyróżnienie przez kwalifikacje do wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Lubimy mokradła! - Ochrona obszarów wodno-błotnych jako siedlisk życia ptaków” zorganizowanym przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Natomiast praca Pauliny Saks zakwalifikowała się do wystawy VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Anioł XXI Wieku”. Konkurs zorganizował Ośrodek Kultury w Będzinie. Wszystkie te prace powstały w pracowni Beaty Kordo. Gratulujemy!

w Ogólnopolskim Konkursie "Wakacje pod Żaglami" podopieczna pana Adama Niesyto Daria Będkowska zdobyła nagrodę, wyróżnienie przypadło Natalii Tomaszewskiej. Serdecznie gratulujemy !!!

GRUDZIEŃ 2013

W XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj gwiazdko złota” organizowanym przez MDK nr 1 w Tychach nasi podopieczni zdobyli: Nagroda: Michalina Pająk; opiekun Pani Renata Korytkowska Wyróżnienie: Julia Kowalik ; opiekun Pani Renata Korytkowska Marta Łuka; opiekun Pani Alina Wieczorkowska Kwalifikacje do wystawy: Jessica Machajewska; opiekun Pani Renata Korytkowska, Arleta Malcharek; opiekun Pani Alina Wieczorkowska.

Kolejnych 5 nagród dla naszych młodych artystów w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Magurskiego Parku Narodowego - Edycja VIII – „Moje góry” zdobyli wychowankowie pani Beaty Kordon: Zuzia Pach, Julia Prusińska, Karolina Naklicka, Iga Matras i Ola Fijołek.

W Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży w Toruniu „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” kwalifikacja do wystawy zdobyli Daria Będkowska oraz Dominika Misiejuk z pracowni pana A. Niesyto.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ŚWIATŁO” (Kraków) wyróżnienie przypadło Darii Będkowskiej z pracowni pana Adama Niesyto

LISTOPAD 2013

Tym razem podopieczna pana Adama Niesyto Daria Będkowska w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje spotkania z folklorem” organizowanym przez OPP „Przygoda” - Rybnik otrzymała wyróżnienie oraz kwalifikacje do wystawy.
W XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj gwiazdko złota” organizowanym przez MDK nr 1 w Tychach, Paulina Miszczak otrzymała nagrodę, a wyróżnienie powędrowało do Jakuba Herbskiego.
Obie prace przygotowane zostały w pracowni pana Adama Niesyto. Serdecznie gratulujemy!!!

PAŹDZIERNIK 2013

Iga Matras zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony bohater literacki” organizowanym przez GOK w Buczkowicach. Praca wykonana została pod kierunkiem Beaty Kordon. Gratulujemy!

Maja Lauer i Judyta Prusińska zdobyły nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Woda i życie ” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowa Górniczej. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Beaty Kordon. Gratulujemy!

WRZESIEŃ 2013

Gratulujemy Natalii Maj wyróżnienia w konkursie plastycznym „Zaprojektuj maskotkę Warowni Pszczyńskich Rycerzy”. Konkurs zorganizowała Warownia Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie, a praca została wykonana pod kierunkiem Pani Aliny Wieczorkowskiej.