Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Osiągnięcia 2012/2013 1 strona

WSTECZ DALEJ
CZERWIEC 2013

Emilii Praus – wychowance pana Pawła Prausa gratulujemy II miejsca w kategorii modeli latających na uwięzi F2A/M oraz III miejsca w kategorii modeli latających na uwięzi akrobacyjnych F2B w zawodach Modelarskich pn.” Młodzi Modelarze – Lotnicy na Start”

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że w zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach (10.06.2013r.) nasi wychowankowie w osobach Szymona Barana i Iwo Blumskiego zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w klasie F2A/M - modeli prędkościowych latających na uwięzi. Niniejszym Szymon Baran wywalczył tytuł Mistrza Polski, a Iwo Blumski został II Wicemistrzem Polski.

Zespół wokalno-taneczny "Gaiczek" zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej „1863 – za Polskę, za honor się bić”, dla uczczenia 150. rocznicy Powstania Styczniowego. W Starochorzowskim Domu Kultury 5 czerwca 2013 odbył się Finał konkursu, który był jednocześnie galą laureatów. Prezentując się w strojach śląskich zespół wykonał śląskie pieśni powstańcze, ze zbiorów prof. Adolfa Dygacza. Cały konkurs jak i uroczystą galę zorganizowała pani poseł Maria Nowak. Po wręczeniu dyplomów i upominków wszyscy laureaci wspólnie odśpiewali Rotę. Zespół do konkursu przygotowały: p. Joanna Pudełko i p. Joanna Zamasz-Widera

MAJ 2013

Kindze Targiel, Klaudii Sławińskiej i Andrzejowi Krzysztofikowi gratulujemy wyróżnienia w X Rejonowym Konkursie Gry na Fletach Podłużnych w Kobiórze, 28 maja 2013 r. Był to już X Jubileuszowy konkurs, z tej okazji na otwarcie, uczestnicy mogli podziwiać piękny pokaz kontredansa w strojach z epoki renesansu w wykonaniu tancerzy z Capelli Nicopolesis z Mikołowa. Po przesłuchaniach konkursowych uczestnicy zostali poczęstowani gigantycznym tortem z fajerwerkami, a podczas obrad jury wszyscy fleciści wspólnie bawili na warsztatach tańca historycznego. W tym roku uczestnicy uczyli się dwóch tańców: gnom i montarde. Wychowankowie naszej placówki co roku biorą udział w tym konkursie i znajdują się w gronie laureatów. Młodych artystów do konkursu fletów podłużnych przygotowała p. Joanna Pudełko

SERDECZNIE GRATULUJEMY Natalii Maj wyróżnienia w XIV Woj. Konkursie Haftu i Rękodzieła Artystycznego „Zajączkowe haftowanie”. Konkurs organizowany jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Zabrzu, a praca została wykonana pod kierunkiem Pani Aliny Wieczorkowskiej !!

13 maja odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży w MDK nr 1 w Tychach. Mam się czym pochwalić !!! wyróżnienia specjalne I-go stopnia otrzymały: zespół taneczny  „Vis A Vis” pod kierunkiem Krystyny Charchut; zespół taneczny „Tete Á Tete” pod kierunkiem Krystyny Charchut; zespół wokalny „PROGRESJA” Katarzyny Giedwiłło;
wyróżnienia I-go stopnia uzyskały: zespół teatralny „TEATRZYK NIEDUŻY” prowadzony przez Annę Niemczewską; zespół taneczny „KLAPS” pod opieką Joanny Zamasz-Widery; zespół wokalny „TĘCZOWE NUTKI”Joanny Pudełko; zespół dzwonków chromatycznych „CAMPANELLA” Katarzyny Giedwiłło. Wszystkim zespołom i ich opiekunom gratulujemy i czekamy na więcej !!!

WOJEWÓDZKI PLASTYCZNY KONKURS EKOLOGICZNY "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" odbył się już po raz XX !! W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Czerwonce-Leszczynach, jako organizator, wybrał temat: Nasze Tatry. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród laureatów znalazła się podopieczna Pani Beaty Kordon Maja Grolik (l.7) Gratulujemy !!!

KWIECIEŃ 2013

Miło nam poinformować, że Paulina Kontak (lat 11) zdobyła I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Kartkę Wielkanocną. Również dwa wyróżnienia powędrowały do Naszych wychowanków: Natalii Targosz (lat 12) oraz Zuzi Mazurek (lat 10). Wszystkie pracy wykonane zostały pod okiem Pani Renaty Korytkowskiej, a konkurs zorganizowany został przez STAROMIEJSKIE CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY w KRAKOWIE.

Zespół ”Mniej więcej” zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci dzieciom bez barier” w Żorach. Gratulujemy pani J. Zamasz -Widera i całemu zespołowi.

Aeroklub Śląski w Katowicach zorganizował Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce lotniczej. Pracownia pana A. Niesyto znów pokazała na co ją stać. A oto wyniki: I miejsca dla Darii Będkowskiej i Barbary Zajączkowskiej, II miejsce dla Zuzanny Pach oraz III miejsca dla Marii Stachura i Agaty Milewskiej. Gratulujemy!!!

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne Spojrzenia” już po raz XI organizowany jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Tegoroczni laureaci to: Daria Będkowska oraz Paulina Miszczak z pracowni pana A. Niesyto.

MARZEC 2013

Serdecznie gratulujemy zespołowi tanecznemu „Mniej więcej” wyróżnienia III stopnia w Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym w Sosnowcu. Zespół pracuje pod kierunkiem pani J. Zamasz-Widery.

Pałac Młodzieży w Koszalinie po raz pierwszy zorganizował Ogólnopolski Konkurs na Lalkę Szmaciankę. W dwóch kategoriach wiekowych zdobyliśmy dwa I miejsca. Jedno dla Magdaleny Śmiłowicz, a drugie dla Marty Łuka. Również III miejsce przyznano Joannie Jakubiec. Wszystkie prace powstały w pracowni pani A. Wieczorkowskiej. Gratulujemy!

Podczas XIII Festiwalu Kultury Antycznej odbył się konkurs oratorski. II , zaszczytne miejsce przypadło podopiecznej pani A. Niemczewskiej Angelice Kotowicz. Gratulujemy!

LUTY 2013

Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wakacje pod żaglami”. I nagroda powędrowała do Darii Będkowskiej (op: A. Niesyto). Gratulujemy!