Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach organizuje warsztaty edukacyjne, artystyczne i sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych: nauka rysunku, malarstwa, haftu, śpiewu, gry na instrumentach muzycznych, tańca towarzyskiego, ludowego, nowoczesnego, języka japońskiego, japońskich sztuk walki, szermierki, modelarstwa lotniczego i teatru. Inicjuje różne wydarzenia kulturalne: Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Manga – Factory", coroczny koncert z okazji Dnia Matki – „Dzieci – Rodzicom", Wojewódzki Konkurs Historyczny "Festiwal Kultury Antycznej", Festiwal Kultury Japońskiej.


Kolejna z rzeźb Antoniego Szkudły odzyskała dawny blask. Dzięki bezinteresownemu wsparciu w postaci prac renowacyjnych artysty rzeźbiarza Tomasza Wenklara i Arkadiusza Króla , wróciła na swoje miejsce w atrium MDK nr 2 w Tychach.
Rzeżby powstały na początku lat 60-tych XX w., gdy artysta pracował, wtedy jeszcze, w Ogródku Jordanowskim w Tychach. Pierwsza rzeżba, stojąca na tarasie placówki, przedstawia kobietę z dzieckiem na ręku. Druga, opiekuńcze dłonie otaczające matkę w ciąży z dwojgiem dzieci. Dziękujemy artystom za nieodpłatną renowację, a wszystkich Państwa zachęcamy do obejrzenia odnowionych rzeżb.Po remoncie...

Po mozołach remontu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w czystych i schludnych salach. Jeszcze tylko zostały sprawy kosmetyczne, np. zakup tablic do prezentowania prac naszych wychowanków, tablicy informacyjnej, posortowanie i poukładanie rzeczy......

Informujemy, że "Matka z dzieckiem na ręku", jedna z rzeźb Antoniego Szkudło odzyskała dawny blask. Całkiem niedawno wróciła na taras MDK nr 2 w Tychach z pracowni artysty rzeźbiarza Tomasza Wenklara, gdzie była poddana renowacji.
Dzieki wsparciu firmy ECEBUD nasi tancerze mogą doskonalić swoje umiejętności korzystając z nowego systemu luster. Dziękujemy!


ANTONI SZKUDŁO


MAREK DZIEKOŃSKI


RATUJMY NASZE RZEŹBY - APEL