Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

WSTECZMagdalena Kostyra
Koło: Koło architektoniczne sztukarnia i formatura

Temat:
Rysunki to poważna sprawa! Aby wprowadzić Was w świat projektantów, przyjrzyjmy się trzem rodzajom rysunków architektonicznych. Poznamy rzut, przekrój i rysunek fasady (czyli „twarzy” budynku). Wystarczy, że na dobry początek zaczniemy od ćwiczeń na przedmiotach domowych. Poszukajcie w domu ciekawych rzeczy, które mogą udawać architekturę. Oglądając je z różnych stron, narysujcie na planszy w okienkach, ich różne widoki – o wiele łatwiej jest spojrzeć na leżące na podłodze jabłko z góry, podobnie jak przekroić na pół i narysować przekrój brokuła!

Wybierz dowolny przedmiot, warzywo lub owoc i postaraj się ująć jego trzy widoki w okienkach na przygotowanym szablonie!!!

Powodzenia! czekam na wasze prace: koloarchitektoniczne@wp.plszablon

przykład
ZWitam Wszystkich!

Dziś 28.10.2020
Propozycja działań projektowych: weź dom i weź coś z innego porządku, najlepiej z przyrody, lub coś co ma ciekawą budowę albo strukturę albo zawiera w sobie jakaś zasadę konstrukcyjną tak jak np. szyszka .
Pod spodem przykładowe równania z których możesz skorzystać oraz przykład.
Zwróć uwagę na cechy różnych przedmiotów czy organizmów żywych.
Czekam na zdjęcia Waszych prac!!!
Można je przesłać na naszego Facebooka i podpiąć do postu z zadaniem lub wysłać na adres e-mail:koloarchitektoniczne@wp.pl opublikujemy je tutaj!

Do zobaczenia!!!zadanie

przykład