Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Harmonogram imprez w roku szkolnym 2019/2020

"Inicjały i miniaturki jako ozdoby książek"


X 2019

Projekt w którym bierzemy udział pt. „Wokół książki” Wystawa prac wychowanków pracowni plastycznych naszego MDK2 (zakładki do książek, widokówki, ilustracje, okładki do książki) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach”Konkurs Plastyczny "Książka artystyczna"


XI 2019

Wojewódzki Konkurs Plastyczny, którego celem jest stworzenie autorskiej-eksperymentalnej książki. Konkurs organizowany we współpracy z Biblioteką Miejską w Tychach."Dzieci-Dzieciom" Koncert Mikołajkowy dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych


XII 2019 - ZSM Tychy

Koncert odbędzie się w siedzibach ZSS oraz OREW przez MDK 2 w Tychach, przygotowany przez wychowanków MDK nr 2 w Tychach, stanowi prezent przedświąteczny dla dzieci i młodzieży z ZSS nr 8 w Tychach, OREW w Tychach."Tęczowy Kalendarz" - Międzynarodowy Konkurs Plastyczny


wernisaż XII 2019 - MDK nr 2 w Tychach

Konkurs, którego pokłosiem jest rokrocznie powstający z najlepszych prac kalendarz na nadchodzący rok. Ma za sobą długą tradycję - prace docierają do nas nawet z dalekiej Indonezji.
Wystawa pokonkursowa w murach naszej placówki."Orszak Trzech Króli"


6 I 2020

Impreza miejska, której współorganizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2.Spotkanie z Babciami i Dziadkami


6 II 2020 - MDK nr 2 w Tychach

Mini-koncert w MDK nr 2 dla Babć i Dziadków wychowanków."Muzyka i Obraz" Rejonowy Konkurs Plastyczny


13 II 2020 - MDK nr 2 w Tychach

Podczas konkursu młodzi uczestnicy przekładają ulotny język muzyki na język sztuk plastycznych. Skierowany dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej"Drzewo" Miejski Konkurs Plastyczny


III 2020 - MDK nr 2 w Tychach

Konkurs polega na wykonaniu przez dzieci prac podstawowymi technikami rysunkowymi.VIII Festiwal Kultury Japońskiej
"Kraj kwitnącej wiśni - lawowany świat"
Rejonowy Konkurs Plastyczny


IV 2020 - MDK nr 2 w Tychach

Po raz kolejny organizowany dzień z kulturą japońską. W programie: warsztaty plastyczne, pokój gier japońskich, wykłady i pokazy o Japonii. Znajdzie się coś również dla wielbicieli sztuki japońskiej, będzie można skosztować japońskich słodkości. Impreza otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani różnymi aspektami klasycznej kultury Nippon'u i popkultury japońskiej. Ponadto częścią imprezy będzie wernisaż pokonkursowej wystawy Konkursu „Kraj kwitnącej wiśni-lawowany świat” imprezy cyklicznej, której celem jest wymiana myśli, wiedzy i doświadczeń dotyczących malarstwa japońskiego, propagowanie wartości plastycznych poprzez promocję zainteresowań i fascynacji plastycznych japońską sztuką. Uczestnicy konkursu: młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przygotowują prace w konwencji japońskiego malarstwa tuszem lawowanym o dowolnej tematyce.Rejonowy Konkurs Plastyczny "Oblicza Polskiego Oręża"


wernisaż V 2020

Konkurs plastyczny mający na celu propagowanie historii i najznamienitszych chwil i postaci polskiego wojska."Dzieci - Rodzicom" Koncert z Okazji Dnia Matki i Ojca


V 2020 - Teatr Mały w Tychach

Corocznie w Teatrze Małym w Tychach wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny przed najbardziej wymagającą publicznością jaką są rodzice i dziadkowie. Na scenie prezentują się zespoły taneczne, wokalne i teatralne, które przez cały rok przygotowują się do tego ważnego dla całej społeczności zdarzenia.Konkurs "Nasze talenty?"


VI 2020 - Ogród MDK 2

Konkurs otwarty dla wychowanków MDK2. Forma podobna do „Mam talent” –konkurs w ramach pikniku rodzinnego w MDK2"W naszym ogródku"


VI 2020 - Ogród MDK 2

Wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny, będący owocem całorocznej pracy kół i zespołów. Integracyjna impreza plenerowa przeznaczona dla rodzin wychowanków. Prezentacja zespołów tanecznych, wokalnych i teatralnych oraz wspólne zabawy plenerowe, konkursy plastyczne i zabawy dla najmłodszych. (promocja placówki)"Nasze konkursy"


cały rok szkolny

Cykl tematycznych konkursów plastycznych dla naszych wychowanków. Organizowane cyklicznie i  tematycznie nawiązujące do programu profilaktycznego i wychowawczego placówki.