Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Harmonogram imprez w roku szkolnym 2017/2018

„Dzieci – Dzieciom” Koncert Mikołajkowy dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.


8.XII.2017 ZSM w Tychach

Koncert odbędzie się w Szkole Muzycznej, organizowany przez MDK 2 w Tychach. Koncert przygotowany przez wychowanków MDK nr 2 w Tychach, stanowi prezent przedświąteczny dla dzieci i młodzieży z ZSS nr 8 w Tychach, OREW w Tychach.„Magia płatków śniegu”Miejski Konkurs Plastyczny


XII 2017 MDK nr 2 w Tychach

Konkurs polega na wykonaniu przez dzieci form przestrzennych wykonanych z sztywnych materiałów inspirowanych płatkami śniegu."Tęczowy Kalendarz" - Międzynarodowy Konkurs Plastyczny


XII. 2017 MDK nr 2 w Tychach (wernisaż - 18.12.2017)

Konkurs, którego pokłosiem jest rokrocznie powstający z najlepszych prac kalendarz na nadchodzący rok. Ma za sobą długą tradycję - prace docierają do nas nawet z dalekiej Indonezji. Wystawa pokonkursowa w murach naszej placówki.Spotkanie z Babciami i Dziadkami


22.0I. 2018 MDK nr 2 w Tychach

Mini-koncert w MDK nr 2 dla Babć i Dziadków wychowanków.„Muzyka i obraz” Rejonowy Konkurs Plastyczny


II. 2018 MDK nr 2 w Tychach

Podczas konkursu młodzi uczestnicy przekładają ulotny język muzyki na język sztuk plastycznych. Skierowany dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnejKonkurs „Gwiazda parkietu - czy umiem tańczyć?”


V.2018 MDK nr 2 w Tychach

Konkurs otwarty dla wychowanków MDK2. Forma podobna do „You can Dance”V Festiwal Kultury Japońskiej
„Manga-Factory” Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.


IV.2018 MDK nr 2 w Tychach

Po raz kolejny organizowany dzień z kulturą japońską. W programie: warsztaty plastyczne, pokój gier japońskich, wykłady i pokazy o Japonii. Znajdzie się coś również dla wielbicieli anime, będzie można skosztować japońskich słodkości. Impreza otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani różnymi aspektami klasycznej kultury Nippon'u i popkultury japońskiej.Ponadto częścią imprezy będzie wernisaż pokonkursowej wystawy Konkursu „Manga- Factory” imprezy cyklicznej, której celem jest wymiana myśli, wiedzy i doświadczeń dotyczących rysunku japońskiej Mangi, propagowanie wartości plastycznych poprzez promocję zainteresowań i fascynacji plastycznych japońską Mangą. Uczestnicy konkursu: gimnazjaliści, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studenci do 24 roku życia, przygotowują komiks w konwencji japońskiej Mangi o dowolnej tematyce.Rejonowy Konkurs Plastyczny „Oblicza Polskiego Oręża”


Wernisaż V. 2018 MDK nr 2 w Tychach

Konkurs plastyczny mający na celu propagowanie historii i najznamienitszych chwil i postaci Polskiego wojska.„Dzieci – Rodzicom” Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca


V. 2018 Teatr Mały w Tychach

Corocznie w Teatrze Małym w Tychach wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny przed najbardziej wymagającą publicznością jaką są rodzice i dziadkowie. Na scenie prezentują się zespoły taneczne, wokalne i teatralne, które przez cały rok przygotowują się do tego ważnego dla całej społeczności zdarzenia.„W naszym ogródku”


VI.2018 Ogród MDK 2

Wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny, będący owocem całorocznej pracy kół i zespołów. Integracyjna impreza plenerowa przeznaczona dla rodzin wychowanków. Prezentacja zespołów tanecznych, wokalnych i teatralnych oraz wspólne zabawy plenerowe, konkursy plastyczne i zabawy dla najmłodszych.„Ogólnopolski konkurs piosenki autorskiej”


VI.2018 MDK 2

Przedmiotem Konkursu jest samodzielne stworzenie przez uczestnika/uczestników utworu słowno-muzycznego, które wcześniej nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach. Utwór musi być polskojęzyczny.„Nasze konkursy”


Cały rok szkolny

Cykl tematycznych konkursów plastycznych dla naszych wychowanków. Organizowane cyklicznie i tematycznie nawiązujące do programu profilaktycznego i wychowawczego placówki.„Inicjały i miniaturki jako ozdoby książek”


V.2018

Wystawa prac wychowanków pracowni plastycznych naszego MDK2 w „Mediatece w Tychach”