Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Harmonogram imprez w roku szkolnym 2016/2017

"Tęczowy Kalendarz" - Międzynarodowy Konkurs Plastyczny


wernisaż grudzień 2016 r. miejsce: MDK nr 2 w Tychach

Konkurs, którego pokłosiem jest rokrocznie powstający z najlepszych prac kalendarz na nadchodzący rok. Ma za sobą długą tradycję - prace docierają do nas nawet z dalekiej Indonezji. Wystawa pokonkursowa w murach naszej placówki.„Dzieci – Dzieciom” Koncert Mikołajkowy dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.


grudzień 2016 r. miejsce: ZSM w Tychach

Koncert odbędzie się w Szkole Muzycznej, organizowany przez MDK 2 w Tychach. Koncert przygotowany przez wychowanków MDK nr 2 w Tychach, stanowi prezent przedświąteczny dla dzieci i młodzieży z ZSS nr 8 w Tychach, OREW w Tychach.16 - 27.01.2016 r.


Ferie zimowe


Tydzień I

Tydzień II


Ferie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4- I turnus

Ferie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 - II turnus


Spotkanie z Babciami i Dziadkami


styczeń 2017 r. miejsce: MDK nr 2 w Tychach

Mini-koncert w MDK nr 2 dla Babć i Dziadków wychowanków.„Muzyka i obraz” Rejonowy Konkurs Plastyczny


luty 2017 r. miejsce: MDK nr 2 w Tychach

Podczas konkursu młodzi uczestnicy przekładają ulotny język muzyki na język sztuk plastycznych. Skierowany dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnejKonkurs „Gwiazda parkietu -czy umiem tańczyć?”


marzec 2017 r. miejsce: MDK nr 2 w Tychach

Konkurs otwarty dla wychowanków MDK2. Forma podobna do „You can Dance”V Festiwal Kultury Japońskiej.
„Manga-Factory” Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.


kwiecień 2017 r. miejsce: MDK nr 2 w Tychach

Po raz kolejny organizowany dzień z kulturą japońską. W programie: warsztaty plastyczne, pokój gier japońskich, wykłady i pokazy o Japonii. Znajdzie się coś również dla wielbicieli anime, będzie można skosztować japońskich słodkości. Impreza otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani różnymi aspektami klasycznej kultury Nippon'u i popkultury japońskiej.

Ponadto częścią imprezy będzie wernisaż pokonkursowej wystawy Konkursu „Manga- Factory” imprezy cyklicznej, której celem jest wymiana myśli, wiedzy i doświadczeń dotyczących rysunku japońskiej Mangi, propagowanie wartości plastycznych poprzez promocję zainteresowań i fascynacji plastycznych japońską Mangą. Uczestnicy konkursu: gimnazjaliści, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studenci do 24 roku życia, przygotowują komiks w konwencji japońskiej Mangi o dowolnej tematyce.„Dzieci – Rodzicom” Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca


maj 2017 r. miejsce: Teatr Mały w Tychach

Corocznie w Teatrze Małym w Tychach wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny przed najbardziej wymagającą publicznością jaką są rodzice i dziadkowie. Na scenie prezentują się zespoły taneczne, wokalne i teatralne, które przez cały rok przygotowują się do tego ważnego dla całej społeczności zdarzenia.„W naszym ogródku”


czerwiec 2017 r. miejsce: Ogródek przy MDK nr 2 w Tychach

Wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny, będący owocem całorocznej pracy kół i zespołów. Integracyjna impreza plenerowa przeznaczona dla rodzin wychowanków. Prezentacja zespołów tanecznych, wokalnych i teatralnych oraz wspólne zabawy plenerowe, konkursy plastyczne i zabawy dla najmłodszych. (promocja placówki)czerwiec - lipiec 2017 r.


Półkolonie

turnus I

turnus II

turnus III

turnus IV

Zajęcia wakacyjne

turnus I

turnus II

turnus III

turnus IV


„Nasze konkursy”


cały rok

Cykl tematycznych konkursów plastycznych dla naszych wychowanków. Organizowane cyklicznie i tematycznie nawiązujące do programu profilaktycznego i wychowawczego placówki.