Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Harmonogram imprez w roku szkolnym 2014/2015
24 listopada 2014 r. MDK nr 2 w Tychach, godz. 13.00


„Tęczowy Kalendarz” Międzynarodowy Konkurs Plastyczny.


Konkurs, którego pokłosiem jest rokrocznie powstający z najlepszych prac kalendarz na nadchodzący rok. Ma za sobą długą tradycję - prace docierają do nas nawet z dalekiej Indonezji. Wystawa pokonkursowa w murach naszego MDK od 21 listopada.

8 grudnia 2014, godz. 11.00.„Dzieci – Dzieciom” Koncert Mikołajkowy dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.


Odbędzie się w Szkole Muzycznej, organizowany przez MDK 2 w Tychach. Koncert przygotowany przez wychowanków MDK nr 2 w Tychach, stanowi prezent przedświąteczny dla dzieci i młodzieży z ZSS nr 8 w Tychach, OREW w Tychach.


styczeń 2015 r., MDK 2 w Tychach.„Muzyka i obraz” Rejonowy Konkurs Plastyczny .Podczas konkursu młodzi uczestnicy przekładają ulotny język muzyki na język sztuk plastycznych. Skierowany dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.


Spotkanie z Babciami i Dziadkami w MDK nr 2 – minikoncert.


2 - 13.02.2015 r.


Ferie zimowe


Tydzień I


Tydzień II

luty 2015 r., MDK 2 w Tychach.„Manga-Factory” Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.


Celem: wymiana myśli, wiedzy i doświadczeń dotyczących rysunku japońskiej Mangi, propagowanie wartości plastycznych poprzez promocję zainteresowań i fascynacji plastycznych japońską Mangą.
Uczestnicy konkursu: gimnazjaliści, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studenci do 24 roku życia, przygotowują komiks w konwencji japońskiej Mangi o dowolnej tematyce.

marzec 2015 r., MDK nr 2 w Tychach.XV Festiwal Kultury Antycznej: Wojewódzki konkurs historyczny.


Głównym celem projektu jest przybliżenie i zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych z dorobkiem kultury cywilizacji starożytnych. Ma on przedstawić młodemu człowiekowi epokę antyku oraz zwrócić jego uwagę na fakt, jak wiele zdobyczy współczesnych cywilizacji wzięło swój początek w czasach starożytnych. Festiwal ma formę konkursu, stąd hasło przewodnie, które głosi: „Alit aemulatio ingenia” – ‘rywalizacja wzmaga uzdolnienia’.

maj/czerwiec 2015 r., Teatr Mały w Tychach, godz.17.„Dzieci – Rodzicom” Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca .


Corocznie w Teatrze Małym w Tychach wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny przed najbardziej wymagającą publicznością jaką są rodzice i dziadkowie. Na scenie prezentują się zespoły taneczne, wokalne i teatralne, które przez cały rok przygotowują się do tego ważnego dla całej społeczności zdarzenia.

czerwiec 2015 r., MDK nr 2 w Tychach.III Festiwal Kultury Japońskiej


W tym roku MDK nr 2 po raz kolejny organizuje dzień z kulturą japońską. W programie: warsztaty plastyczne, pokój gier japońskich, wykłady i pokazy o Japonii. Znajdzie się coś również dla wielbicieli anime, będzie można skosztować japońskich słodkości. Impreza otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani różnymi aspektami klasycznej kultury Nippon'u i popkultury japońskiej.

czerwiec - lipiec 2015 r.


Półkolonie


turnus I

turnus II

turnus III


Zajęcia rekreacyjno-sportowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Tychach


Relacja


Zajęcia rekreacyjno-sportowe w Szkole Podstawowej nr 23 w Tychach


Relacja

Zajęcia wakacyjne


Relacja