Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

Harmonogram imprez w roku szkolnym 2013/2014
czerwiec - lipiec 2014 r.Zajęcia rekreacyjno-sportowe w SP 2 w Tychach


Zapraszamy do relacji z zajęć

Turnus I


Półkolonie w terminie: od 30.06.2014 r. do 18.07.2014 r.


O czym każdy półkolonista pamiętać powinien!

Harmonogram półkolonii

Infomacja

Regulamin

Formularz

Lato w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach to czas wspaniałej zabawy i odpoczynku. Na trzech tygodniowych turnusach pólkolonii codziennie przebywa 45 dzieci.
Zapraszamy do relacji z półkoloniii

Turnus I

Turnus II

Turnus III

Półkolonie '2014 w MDK nr 2 już za nami! Mam nadzieję, że wszyscy Uczestnicy wspaniale bawili się i ciekawie spędzili tę część swych wakacji. Wszystkim Półkolonistom i ich Opiekunom życzę słonecznych pozostałych dni lata. Bardzo proszę również o życzliwe uwagi, spostrzeżenia i propozycje (e-mail: mdk2@vp.pl, tel.: 32 227 31 10) w sprawie organizacji wypoczynku najmłodszych, które posłużą jeszcze lepszej organizacji przyszłorocznych półkolonii. Pragnę, na zakończenie imprezy organizowanej w MDK nr 2 w Tychach, gorąco podziękować wychowawcom: pani Ewie, Wiesi, Gabrysi i Beacie, kierownikowi połkolonii: pani Ewie za wspaniałą opiekę nad wychowankami. Podziękowania należą się także tyskim strażakom i strażnikom miejskim za ciekawie przeprowadzone zajęcia na temat bezpieczeństwa dzieci.
Dyrektor MDK nr 2 w Tychach
Katarzyna Gąska


czerwiec 2014 r.II Festiwal Kultury Japońskiej


W tym roku MDK nr 2 po raz kolejny organizuje dzień z kulturą japońską. W programie: warsztaty plastyczne, pokój gier japońskich, wykłady i pokazy o Japonii. Znajdzie się coś również dla wielbicieli anime. Zapraszamy do Maid Cafe, gdzie będzie można skosztować japońskich słodkości. Impreza otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani różnymi aspektami klasycznej kultury Nippon'u i popkultury japońskiej.

Plakat

Harmonogram

Fotorelacja

7 maja 2014 r.„Dzieci – Rodzicom” Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca.


Corocznie w Teatrze Małym w Tychach wychowankowie MDK nr 2 prezentują swój dorobek artystyczny przed najbardziej wymagającą publicznością jaką są rodzice i dziadkowie. Na scenie prezentują się zespoły taneczne, wokalne i teatralne, które przez cały rok przygotowują się do tego ważnego dla całej społeczności zdarzenia.

kwiecień 2014r.XXIV Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej


Festiwal organizowany jest przez MDK nr 1 w Tychach, występują w nim wychowankowie naszego Domu Kultury

Relacja

Wyniki


Zajęcia otwarte koła dekoratorskiego


4 kwietnia dzieci z koła dekoratorskiego prowadzonego przez Renatę Korytkowską, wzięły udział w zajęciach otwartych, z zaproszonymi opiekunami. Wielkim wyzwaniem było wspólne wykonanie pisanki w stylu decoupaqe,. Uczestnicy duzi i mali świetnie poradzili sobie z wyzwaniem, a przy tym dobrze bawili się i mieli wielką twórczą radość i satysfakcję. W efekcie spotkania powstały piękne wielkanocne ozdoby, które upiększą świąteczny czas. Zapraszamy do galerii na relację fotograficzną z zajęć.


Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych


5 kwietnia wychowankowie kół Pani Beaty Kordon i Renaty Korytkowskiej wzięli udział w warsztatach tworzenia palm wielkanocnych odbywających się w Muzeum Miejskim. Współprowadząca pokaz Pani Zofia Pawełek z Żywca pokazała nam jak wykonać z bibuły kolorowe kwiaty i radziła jakich kolorów najlepiej użyć: zieleni, bieli, żółtego, różu, fioletu. Nasze próby z bibułowymi kwiatami okazały się bardzo udane i z pewnością wykorzystamy zdobyte umiejętności na zajęciach. Druga z prowadzących pań Bernadetta Caputa układała z kwiatów oraz z zielonych gałązek tradycyjną palmę. Z zainteresowaniem śledziliśmy etapy jej tworzenia, a kto wie, może nasze tegoroczne palmy zrobimy sami. Zapraszamy do galerii na relację fotograficzną z zajęć.


Zakończenie roku szkolnego I LO im. L. Kruczkowskiego


25 kwietnia 2014 r. w Multikinie, w części artystycznej zakończenia roku szkolnego maturzystów I LO im. L. Kruczkowskiego, walca angielskiego zatańczył zespół tańca towarzyskiego "Face to face" prowadzony przez Martę Kubarek i Pawła Stękałę.

marzec 2014r.XIV Festiwal Kultury Antycznej: Wojewódzki konkurs historyczny.


Głównym celem projektu jest przybliżenie i zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych z dorobkiem kultury cywilizacji starożytnych. Ma on przedstawić młodemu człowiekowi epokę antyku oraz zwrócić jego uwagę na fakt, jak wiele zdobyczy współczesnych cywilizacji wzięło swój początek w czasach starożytnych. Festiwal ma formę konkursu, stąd hasło przewodnie, które głosi: „Alit aemulatio ingenia” – "rywalizacja wzmaga uzdolnienia".


luty 2014r.„Muzyka i obraz” Rejonowy Konkurs Plastyczny.


Podczas konkursu młodzi uczestnicy przekładają ulotny język muzyki na język sztuk plastycznych. Skierowany dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

luty 2014r.„Manga-Factory” Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.


Celem: wymiana myśli, wiedzy i doświadczeń dotyczących rysunku japońskiej Mangi, propagowanie wartości plastycznych poprzez promocję zainteresowań i fascynacji plastycznych japońską Mangą. Uczestnicy konkursu: gimnazjaliści, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studenci do 24 roku życia, przygotowują komiks w konwencji japońskiej Mangi o dowolnej tematyce.

styczeń 2014r.Spotkanie z Babciami i Dziadkami w MDK nr 2 – minikoncert.20 - 31.01.2014 r.


Ferie zimowe


Tydzień I


Tydzień II

9 grudnia 2013, godz. 10.30„Dzieci – Dzieciom” Koncert Mikołajkowy dla dzieci
o specjalnych potrzebach edukacyjnych.


Odbędzie się w Szkole Muzycznej, organizowany przez MDK 2 w Tychach. Koncert przygotowany przez wychowanków MDK nr 2 w Tychach, stanowi prezent przedświąteczny dla dzieci i młodzieży z ZSS nr 8 w Tychach, OREW w Tychach.


7 listopada 2013 r.„Tęczowy Kalendarz” Międzynarodowy Konkurs Plastyczny.


Konkurs, którego pokłosiem jest rokrocznie powstający z najlepszych prac kalendarz na nadchodzący rok. Ma za sobą długą tradycję - prace docierają do nas nawet z dalekiej Indonezji. Wystawa pokonkursowa w murach naszego MDK od 7 listopada.