Do poprawnego oglądania tej strony, należy włączyć obsługę JavaScript!

WSTECZ DALEJX EDYCJA KONKURSU - TĘCZOWY KALENDARZ


13 września 2012 roku Jury Międzynarodowego Konkursu „Tęczowy Kalendarz” intensywnie obradowało nad wytypowaniem najlepszych prac nadesłanych w tym roku. Wybór był trudny, bo wysoki poziom zaskoczył wszystkich. Ponad 900 prac z całej Polski, Bułgarii, Ukrainy, Białorusi i Serbii!

Wyniki obrad zostały ogłoszone na uroczystym podsumowaniu 29 października 2012 r. w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURYWARSZTATY GRAFFITI


W dniach do 29 do 31 sierpnia 2012 w MDK2 miały miejsce zajęcia dla dzieci i młodzieży utrzymane w charakterze warsztatowym. Trzydniowe warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży techniki graffiti, jego historii oraz kierunków rozwoju. Warsztaty spełniały funkcję edukacyjną i wychowawcza.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się również z aspektem graffiti jako wandalizmu. Pokaz multimedialny uzupełniający warsztaty poparty pogadanką na temat istoty graffiti miał kształtować poglądy i postawy uczestników. Tematy podejmowane w praktycznej części zajęć obejmowały projektowanie własnych „tagów”, projektowanie elementów wykorzystanych w realizacji klasycznego graffiti na wcześniej przygotowanych planszach. Efekty naszej wspólnej pracy można obejrzeć w budynku naszej placówki.

GALERIA ZDJĘĆPREMIERA "PAMIĘTNIKÓW SZALEŃCA" W KLUBIE SENIORA


29 maja 2012 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Seniora połączone z premierą monodramu pt. "Pamiętniki szaleńca", na którą Goście przybyli wyjątkowo licznie. O godzinie 18.00 publiczność, tłumnie zgromadzoną w holu MDK nr 2, powitała Magdalena Mrowiec, wygłaszając przy okazji krótką prelekcję nt. motywu szaleństwa w kulturze oraz jego roli w opowiadaniu Gogola (na podstawie którego to utworu został przygotowany monodram).

fotka

Później nadszedł czas na gwóźdź programu – Michał Rakowski (jako teatr jednego aktora "Orcio") wystąpił w spektaklu „Pamiętnik szaleńca” w reżyserii p. Mrowiec, w którym emocje przechodziły od śmiechu po tragizm czy wzniosłość. Młodemu wychowankowi udało się przykuć uwagę Publiczności i zdobyć jej uznanie, choć teatr jednego aktora jest bardzo wymagającą i trudną formą.

fotka